Avataria Oyunu Hakkında Herşey : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Avataria Oyunu Hakkında Herşey

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Avataria Oyunu Hakkında Herşey

Son günlerde Avataria oyunu adını sıkça duyar olduk bugün sizler için Avataria oyunu nedir nasıl oynanır Avataria zararlı mı kaç yaşında çocuklar oynayabilir gibi bilgileri derleyip sizlere sunuyoruz siz de Avataria oyununu merak ediyorsanız tüm bilgiler aşağıda ki yazımız da yer almaktadır Avataria hileleri varmıdır avataria kolay nasıl oynanır.

Oda hilesi

Son günlerde artan çocuk istismarlarına bir yenisi de Facebook üzerinden küçük yaştaki çocuklara yönelik oynanıyor. Çocukların bu oyunla süslenip, giyinip partilere gitmeleri, sevgili edinmeleri hatta soyunup aynı yatağa bile girmeleri mümkün hale geliyor. Öyle ki son zamanlarda artan çocuk istismarlarında çocukların bunu oyun gibi algılaması sağlanmakta.
Çocuklara yönelik “taciz” olarak nitelenebilecek suistimal amaçlı hareketler, son zamanlarda gündemde sıklıkla yer alıyor. Söz konusu tacizlere gerçek dünyada olduğu kadar sosyal medyada da rastlamak mümkün. Sosyal medyanın gerçek dünyadaki suistimallere kapı açmak için kullanılması konusundaki en güncel örnek ise Facebook üzerinden oynanan Avataria oyunu oldu.

Günümüzde çok sayıda çocuğun bir Facebook hesabı bulunuyor. Çocuklar, okul arkadaşlarıyla sohbet etmek için olduğu kadar oyun oynamak amacıyla da bu hesabı kullanmakta. Ancak çocuklar için geliştirilen oyunlara kötü niyetli büyüklerin musallat olması, oyunun saflığını değiştiriyor.

Avataria’nın çocuklar için hazırlansa da, çocuklara hiç uygun bir oyun olmadığını söylemek mümkün. Söz konusu oyunda, çocukların oluşturduğu karakterlerin şık giyinmeleri, partilere gitmeleri, birbirleriyle sevgili olmaları ve kimi zaman aynı yatağa girmeleri teşvik ediliyor. Oyunda insanların gerçek isimlerinin ve profillerinin görülmesi de tehlikeyi artıran etkenlerden. Çocuk yaşta tanışılmaması gereken bir dünyayı, çocuklara yönelik bir oyun için ana tema olarak belirleyen Avataria ve türevi oyunların İnternet Bilgi İhbar Merkezi’ne şikayet edilmesi isteniyor.
Anne ve babaların çocuklarının nasıl bir oyun oynadığını mutlaka gözlem altında tutmaları gerekiyor.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.