HTTPS ERROR Güvenlik Sertifikası Hatası Çözümü Tam Çözüm : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

HTTPS ERROR Güvenlik Sertifikası Hatası Çözümü Tam Çözüm

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

HTTPS ERROR Güvenlik Sertifikası Hatası Çözümü Tam Çözüm

Hemen hemen herkesin başına gelen ya da gelebilecek bir sorundan bahsetmek istiyoruz herhangi bir internet sitesine girmek istediginizde error 404 https hatası verebiliyor peki bu sorunu çözmek için ne yapmak gerekiyor haydi hep beraber ögrenelim.

Bu hatanın ana nedeni tarih ve saatinizin web sitesinin tarih ve saati ile farklı olmasıdır.

Bu sorunu çözmek için sağ altta bulunan tarih ve saat ayarlarınızı değiştire tıklayarak ayarlarınızı güncel olarak değiştirin.

Güvenlik sertifikası hatası almaya devam ediyorsanız yapacağınız diğer bir çözüm yolu ise, tarayıcınızın ayarlar kısmına girin. Gelişmiş seçenekler kısmında sertifikaları yönet bölümüne girin. Gelişmişe tıklayarak verme biçimini Base 64 yapın ve güvenlik sertifikası sorununuzu çözün.

Öncelikle tarih ve saat ayarlarınızı doğru yapın. Bilgisayarınızın sağ alt köşedeki saatin üzerine çift tıklayarak tarih ve saat ayarının olduğu pencereyi açın ve üst sekmelerden “internet saati” seçeneği ile İnternetten güncelemeyi yapın. Eğer güncellenmiyorsa servislerden “Yazdırma Biriktiricisi” isimli hizmeti aktif hale getirin. Bunun için windows+r yapıp arama çubuğuna services.msc yazarak servislere ulaşabilirsiniz. Eğer güncelleme sunucunuz yoksa time.windows.com , time.nist.gov ntp1.mku.edu.tr bu adresleri güncelleme çubuğuna girebilir deneyebilirsiniz. sorun çözülmediyse diğer adıma geçiyoruz,
Güvenlik Sertifikası Hatası Çözümü için Yapılacaklar

İnternet Explorer kullanmıyorsanız ve kaldırmışsanız tekrar kurun. Kaldırmamşsanız bir üst sürümünü kurun ve deneyin.

“Denetim masası“ndan “Program ekle ve kaldır“a girip “windows bileşenlerini ekle/kaldır” seçeneğinden

Kök Sertifikalarını Güncelleştir seçeneğini işaretleyip (sadece bu seçeneği işaretliyoruz, diğerlerini kaldırın) ardından “Ayrıntılar” butonunu tıklayın. Eğer Ayrıntılar butonu aktif değilse direk ileri butonuyla önce kaldırıyoruz sonra tekrar girip kutucuğu işaretlediğimizde aktif olacaktır. Ayrıntılar dedikten sonra karşımıza gelen pencereden bütün kutucukları işaretliyoruz ve tamam deyip “ileri” butonuyla güncelleştiriyoruz.

“Denetim masası“ndan “internet seçenekleri“ne girin.

butonuna tıklıyoruz ve SSL durumunu siliyoruz.

Sonra “gelişmiş” sekmesinden

SSL 3.0 Kullan

TLS 1.0 Kullan

Yerel XMLHTTP desteğini etkinleştirkutucuklarını işaretliyoruz.

Az kaldı. şimdi de,

Google Chrome‘u açıp “Ayarlar” butonundan “Seçenekler“e giriyoruz. Oradan “Gelişmiş seçenekler“i soldan seçiyoruz. Ardından “Gizlilik” bölümüne gelip buradan şu kutucukları işaretliyoruz.

güvenlik sertifikası hatası

Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı etkinleştir” kutucuğunu işareteliyoruz.

HTTPS/SSL bölümünden

Sunucu sertifikası iptali için kontrol et” kutucuğunu işaretliyoruz. Şimdi bilgisayarımızı kapatıp tekrar açıyoruz. Sorun Çözülüyor.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.