KESİN ÇÖZÜM Tanımlanamayan Ağ Bağlantısı Sorunu Çözümü : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

KESİN ÇÖZÜM Tanımlanamayan Ağ Bağlantısı Sorunu Çözümü

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

KESİN ÇÖZÜM Tanımlanamayan Ağ Bağlantısı Sorunu Çözümü

İnternetiniz var faturanızı gününde ödüyorsunuz internetinizin borçtan dolayı kapanması da imkansız ama bir türlü internete baglanamıyorsunuz TANIMLANAMAYAN AĞ hatası sebebi ile bilgisayarınızı kullanamıyorsunuz peki tanımlanmayan ağ hatası için ne yapmak gerekiyor bilmiyorsanız yapmanız gerekenlere yazımızda paylaştık siz de yazımızı okuyarak sorununuza çare bulabilirsiniz.

Windows 7 Tanımlanamayan Ağ Bağlantısı Sorunu Çözümü

Adım 1. Denetim Masasında sırasıyla Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi ve bu bölümde soldaki menüden Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin bağlantısına tıklayarak Ağ Bağlantıları bölümüne giriyoruz.

Adım 2. İnternet erişimi tanımlanamayan ağ bağdaştırıcısına sağ tıklayarak Özellikler seçeneğini açıyoruz.

Adım 3. Açılan pencerede IPv4 seçeneğine bir kere tıklayıp, aktif olan Özellikler butonuna basıyoruz.

Adım 4. Burada mevcut IP adresimizi kendimiz yazacağız. Bunun için IP Adresi bölümüne ve diğer bölümlere standart IP adresimizi yazıyoruz.

ZyXel Modemler için:
IP Adresi:192.168.1.2
Alt ağ maskesi:255.255.255.0
Varsayılan ağ geçidi:192.168.1.1

Airties Modemler için:
IP Adresi:192.168.2.2
Alt ağ maskesi:255.255.255.0
Varsayılan ağ geçidi: 192.168.2.1

Eğer dilerseniz, aşağıdaki DNS sunucu adresi bölümünde Google’ın DNS adreslerini de yukarıdaki gibi (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) olarak değiştirebilirsiniz. Bu size tüm engellenmiş sitelere giriş imkânı sağlamanın yanı sıra, internet erişiminizi de daha sorunsuz hale getirecektir.

Adım 5. Çıkarken ayarları doğrula seçeneğini aktif ederek Tamam butonuna basıyoruz.

Eğer hala internet bağlantınız gelmediyse, Ağ Bağlantıları bölümündeki sorunlu ağ bağdaştırıcısına tıklıyoruz ve yukarıda beliren menüden Bu Bağlantıyı Tanıla butonuna basarak Windows’un sorunu algılayıp çözmesini sağlıyoruz.

Bu işlem sonrasında internetiniz gelmiş olacak ve bundan sonra yaşadığınız “tanımlanamayan ağ bağlantısı sorunu” ortadan kalkmış olacak.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.