Burçin Abdullah İle İlgili Tüm Bilgiler Kimdir Yaşı Nedir Lamia : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Burçin Abdullah İle İlgili Tüm Bilgiler Kimdir Yaşı Nedir Lamia

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Burçin Abdullah İle İlgili Tüm Bilgiler Kimdir Yaşı Nedir Lamia

Merhaba sevgili Burçin Abdullah hayranları bugün sizlere Burçin Abdullah yani lamia ile ilgili tüm bilgileri derledik siz de Burçin Abdullah ın yaşını memleketini nereli oldugunu evli mi bekar mı sevgilisi varmı merak ediyorsanız tüm bunları aşagıda ki yazımız da derledik.

Burçin Abdullah kimdir? Başarılıdizi oyuncusu Burçin Abdullah dizi severler tarafından ilk olarak Üvey Baba dizisinde Küçük Lamia Karakteriyle tanındı. Daha sonraki dönemlerde ise Fatma Gülün Suçu Ne dizisindeki Ayçe Karakteri ile karşımıza çıktı. 1987 Bursa Doğumlu olan Burçin Abdullah Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü Mezunu bir sanatçımız.Küçük Kız Lamia bittikten yıllar sonra Fatma Gülün Suçu Ne ve birde son olarak Orhan Kemal’in Kötü Yol romanından ekrana uyarlanan Kötü Yol dizisinde karşımıza çıktı. Burçin Abdullah (d. 22 Temmuz 1987, Bursa), sinema ve dizi oyuncusu.

1998 yılında Star TV’de yayınlanmaya başlayan Üvey Baba isimli dizide küçük kız rolüyle ünlendi. Burçin Abdullah oyunculuk kariyeri boyunca, Beşinci Boyut, Büyük Buluşma, Kara İnci, Kollama gibi yapımlarda rol aldı. Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde ise Selim ve Erdoğan karakterlerini yurtdışına kaçıran Ayçe rolünde oynadı. 2013 yapımı olan ve üç ayrı kıtada, dört farklı ülkede çekilen “Selam” adlı filmde Afganistan’a giden bir öğretmeni canlandırmıştır. Burçin Abdullah, Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü mezunudur.

Yapım Cinsi Rolü Yıl
Bana Baba Dedi TV Dizisi Canan 2015
Şimdi Onlar Düşünsün TV Dizisi Ceyda 2014
Hatasız Kul Olmaz TV Dizisi Canan 2014
Herşey Yolunda Merkez TV Dizisi Dilek 2013
Selam Sinema filmi Zehra 2012
Kötü Yol TV Dizisi Filiz 2012
Dila Hanım TV Dizisi Fatma 2012
Bir Zamanlar Osmanlı TV Dizisi 2012
Fatmagül’ün Suçu Ne? TV Dizisi Ayçe 2011
Kollama TV Dizisi İnci 2008
Kara İnci TV Dizisi Darmananka 2007
Beşinci Boyut TV Dizisi Filiz 2005
Büyük Buluşma TV Dizisi Pınar 2004-2006
Üvey Baba TV Dizisi Lamia 2000
Acı Günler TV Dizisi Ayşe 1997

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.