Çizgi Film Hakkında Herşey Nasıl Yapılır İlk Çizgi Film Yapımı : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Çizgi Film Hakkında Herşey Nasıl Yapılır İlk Çizgi Film Yapımı

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Çizgi Film Hakkında Herşey Nasıl Yapılır İlk Çizgi Film Yapımı

Çocukluğumuzun hatta hala izlediğimiz çizgi filmlerin tarihi ve çizgi film nasıl yapılır hakkında bilgiler paylaşmak istiyoruz siz de çizgi film yapma ile ilgileniyorsanız sizler için aşağıda ki yazımız da ilk çizgi filmi kim yapmıştır ve çizgi film nasıl hazırlanır hakkında bilgiler bulunmaktadır.

İlk önce 1 video ile başlayalım.

1830 yılında resimler hareket ettiriliyormuş gibi gösteren ve bu işin ana maddesi bir oyuncak hazırlandı. Tam olarak 1930 yılında kaliteli çalışmalar ve renklerle birlikte bu sektör gelişim göstermeye başladı.

Emile Cohl… Bu isim ilk çizgi film çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Beyaz bir kağıt üzerinde çalışılmış küçük siyah beyaz çöp adamlar çizgifilminde yer almıştır. İlk denemeye göre başarılı bir sonuç alınmıştır.

Sesli sinema sektörünün ortaya çıkması ile çizgi film sektöründe de yeni bir dönem başlamış oldu. 1923 senesinde hepimizin çok iyi bildiği Walt Disney stüdyoları kuruldu, ilk çalışmalar ise Miki Fare,Donald Duck,Prenses ve Yedi Cüceler oldu. Çizgi filmin ardından animasyon filmler günümüzde elbette teknolojinin seviye atlamasıyla yerini aldı. Animasyonlar küçük,büyük herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Eğlence ve eğitici bir amaç taşıyan bu tür çizgifilmlerin devamı niteliğinde oldu.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.