Fİ Dizisi Hakkında Herşey Oyuncuları Saati Nerede Çekiliyor : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Fİ Dizisi Hakkında Herşey Oyuncuları Saati Nerede Çekiliyor

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Fİ Dizisi Hakkında Herşey Oyuncuları Saati Nerede Çekiliyor

Dizilerde artıp yepyeni bir dönem başladı yeni dönemin adı İnternet Dizileri peki nedir bu internet dizileri nasıl çekilir nerede yayınlanır televizyona aktarılır mı oyuncular kimlerdir gibi bilgileri sizler için bugün bu yazımız da paylaştık siz de fi dizisi ile ilgili geniş bilgileri merak ediyorsanız yazımız tam size göre.


Fi, 2017 yılında çevrimiçi dizi platformu olan Puhu TV üzerinden yayınlanmaya başlayan ilk özgün Türk internet dizisi. Dizinin konusu Azra Kohen isimli yazarın Fi, Çi ve Pi isimli eserleri üzerinedir ve bu eserleri senaryoya Nükhet Bıçakçı uyarlamıştır. Dizinin yapımcılığını Ay Yapım, yönetmenliğini Mert Baykal üstlenmiş olup başrollerini Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç ve Büşra Develi paylaşmaktadır. İlk tanıtım 10 Mart 2017 tarihinde yayınlanmıştır. İlk üç bölümü 31 Mart 2017 tarihinde yayınlanmış olan dizinin birinci sezonu 13 bölüm sürecektir.

Dizide bir psikolog olan Can Manay’ın hayatı anlatılmaktadır. Manay, hem üniversitede psikoloji dersleri vermekte, hem de kendi televizyon programında terapi yapmaktadır. Şans eseri karşılaştığı Duru’ya aşık olur ama Duru’nun bir sevgilisi (Deniz) vardır. Ayrıca ders verdiği okuldaki Bilge isimli öğrencisinin iyi bir psikolog olacağına inanmakta ve onun sınırlarını zorlamaktadır. Öte yandan Özge Egeli isimli bir muhabir Can Manay’ın kirli geçmişini ortaya çıkarma konusunda kararlıdır.

Can Manay (Ozan Güven), ülkenin en önde gelen psikiyatristi ve aynı zamanda en çok izlenen televizyon programının sunucusudur. Normal bir hayatı olan Can Manay, Duru ile tanıştığında ona karşı saplantılı bir aşk beslemeye başlar. Artık Duru’nun hayatını uzaktan izlemeye başlar.

Duru (Serenay Sarıkaya), bir konservatuar öğrencisidir ve tek hayali dans etmek, sahnede var olmaktır. Dizinin karakterlerinden birisi olan Deniz ile romantik bir ilişkisi vardır.
Deniz (Mehmet Günsür), üniversite hocası ve dans gösterileri hazırlayan bir kompozitördür. Aşık olduğu kadın Duru ile birlikte yaşamaktadır.

Özge Egeli (Berrak Tüzünataç), Can Manay ile ilgili gerçekleri ortaya çıkartmaya çalışan bir gazeteci ve aynı zamanda inatçı ve güçlü bir kadındır. Can Manay’ın gerçeklerini ortaya çıkarma isteği asistanlığını yaptığı gazetecinin geçirdiği kaza sonrası gerçekleşir. Eşcinseldir.

Bilge Görgün (Büşra Develi), Can Manay’ın üniversitedeki psikoloji sınıfından çok başarılı bir öğrencidir. Pek sosyal birisi değil, çekingendir.

Yardımcı karakterler

Eti (Tülay Günal), Can Manay’ın doktoru ve geçmişini bilen kadın.
Sadık (Osman Sonant), ünlü bir iş adamı.
Sıla (Özge Özpirinçci), Can’ın eski bir tanıdığı.
Saadet Işıl Aksoy
Göksel (Armağan Oğuz)
Aylin (Defne Kayalar), Can Manay ile röportaj yapması gereken ama bir kaza sonucu bu röportaja asistanını gönderen bir gazeteci.
Ali (Emir Benderlioğlu), Can Manay’ın özel şoförü.

Biçim
Dizinin bölümleri 60 dakikadan oluşmaktadır ve bölümler sansürsüz olarak internet üzerinden çevrimiçi dizi platformu olan Puhu TV’de yayınlanmaktadır. Dizinin bölümleri Puhu TV platformunda 4K çözünürlüğünde ve ücretsiz paylaşılmaktadır. Dizi, her sezon 13 bölümden oluşacak şekilde toplam iki sezondan oluşacak ve her ay beş bölüm yayınlanacaktır. Ayrıca dizinin maraton şeklinde yani her hafta tek bölüm şeklinde yayınlanmayacağı da duyurulmuştur.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.