TRT Rafadan Tayfa Hakkında Tüm Bilgiler : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

TRT Rafadan Tayfa Hakkında Tüm Bilgiler

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

TRT Rafadan Tayfa Hakkında Tüm Bilgiler

TRT çocuk kanalında Rafadan tayfa adında çocukların çok sevdiği bir animasyon gösterimi yapılmakta siz de Rafadan Tayfa hakkında bilgi edinmek istiyorsanız aşağıda ki yazımız da Rafadan Tayfa ile ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz.

 

 

Rafadan Tayfa, 1 Aralık 2014’te TRT Çocuk’ta yayınlamaya başlayan Türk yapımı animasyondur. ISF Studios şirketi tarafından yapılır. Yapımcılığını ve yönetmenliğini İsmail Fidan‘ın üstlendiği animasyon Ankara’da yapılmaktadır.

Konusu

Hikaye, “Rafadan Tayfa” adındaki arkadaş grubunun yaşadığı maceralardan oluşur. Arkadaş grubunun ismi ise bir bölümünde Hayri’nin gruplarına bir isim bulurlarken Kafadan Tayfa yerine açlıktan Rafadan Tayfa demesinden ve onun çarpıcı bir isim olduğu için kabul edilmesiyle gelir.

 


Karakterler

Akın: En küçük erkek karakterdir. Mert’in kardeşidir. Akıllıdır ve sorunlara o çözüm bulur. Bir de köpeği vardır. Köpeğinin adı Yumak’tır. Fakat apartmanda yaşadığı için köpeğini Basri Amca’ya emanet eder.

Kamil: Ailesi mahalledeki tek bakkalın sahibidir. Orada ailesine yardım eder. Hayri’yle sürekli didişir ama aslında onun en iyi arkadaşıdır. Bir bölümde ailesine ait olan bakkalı kapanmaktan kurtarmak için filmdeki tüm çocuklar çalışmıştır.

Hayri: Erkeklerin en oburu. Sık sık canı yemek yemek ister ve bu tüm olayları etkiler. Rafadan Tayfa ismi onun fikridir. Kamil’in ona didiştiği gibi o da Kamil ile didişir ama Kamil’in en iyi arkadaşıdır. Bazı şeyleri abartır.

Mert: Erkeklerin en sinirlisi ve de kardeşi gibi aklı başında olan bir karakter. Kamil ile Hayri’nin her didiştiklerinde onlara sinirlenir ve genellikle o ayırır. Akın’ın abisidir. Rafadan Tayfa’nın lideridir.

Sevim: Akın ve Mert gibi aklı başında ve onlarla arkadaş olan en büyük karakterdir. Hale ile en iyi arkadaş gibidirler ve hep birlikte gezinirler.

Hale: Hayri’nin kardeşi. Sevim ile iyi bir arkadaştır. Hayri kadar yemek düşkünü birisi değildir.

Rüstem Abi: Çizgi dizideki tek yetişkin. Geçimini köfte satarak karşılar. Herkes köftelerine bayılır. Sakin bir karakterdir ve çocuklara nasıl davranması gerektiğini bilen bir kişidir.

Basri Amca: Çizgi dizideki yaşlı bir karakterdir. Rafadan Tayfa onları sürekli kızdırır ve huysuz bir yapıya sahiptir. Oysaki içi çok yumuşaktır.

Yumak: Çizgi dizideki tek hayvan. Akın’ın köpeğidir. Fakat Akın apartmanda yaşadığı için Basri Amca’nın yanında kalır. Tüm köpekler gibi içinde yumuşak bir yaramazlık vardır. Bir bölümde tüm mahalleyi iple kaplamıştır.

Fatma nine: Rüstem abiye köfte tarifini her kaybettiğinde köfte tarifini gönderir. Rüstem, çocukken ona bakmıştır

Sadettin usta: Basri gibi mahallenin bir büyüğüdür. Çıktığı ilk bölümde çocuklar ona dükkan temizliğinde yardım etmiştir.

Ankaralı Ozan:Kamil’in amca oğludur. Saz çalıp oyun havası söyler. Ankaralıdır ve kaset çıkarmıştır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

1 Yorum yapılmış "TRT Rafadan Tayfa Hakkında Tüm Bilgiler"

  1. şiyar demişki

    çok seviyorum buu çizgi filmi lütfen yeni bölümü de çıksın en çok hayriyi seviyorum mertten nefret ediyorum kamilide seviyorum mertin sinirlenmesini istemiyorumYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.