Virankaya Nerede Viran Kaya Diye Bir Yer Var mı Neresi : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Virankaya Nerede Viran Kaya Diye Bir Yer Var mı Neresi

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Virankaya Nerede Viran Kaya Diye Bir Yer Var mı Neresi

İsimsizler dizisi daha ilk bölümünden büyük bir izleyici kitlesi oluşturmuş durumda haliyle diziyi seyredenler dizi içerisinde geçen tüm mekanları konuşmaları merak ediyor biz de bugün sizlere İsimsizler Dizisi ViranKaya nerededir adlı bu yazımızı hazırladık.

İsimsizler dizisinde geçen ‘Virankaya’ nın neresi olduğu merak konusu oldu. Diziyi izleyenler Virankaya ilçesini ilk kez duydu. Dizide geçen Virankaya Kaymakamlığı tamamen bir hayal ürünüdür. Gerçekte böyle bir yer yoktur. Ancak Virankaya ilçesi ile anlatılmak istenen yer Mardin ilinin Derik ilçesidir. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ü kastetmektedir.

Muhammed Fatih Safitürk Kimdir? Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk,İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği, 28 belediyeye yönelik görevlendirmeler kapsamında Derik Belediye Başkanlığına getirilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk, 10 Kasım’da Mardin’de PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yaralanmış, tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştu. Hain eylemi gerçekleştirenler arasında Belediye çalışanları yer almış ve yakalanmıştı.

İSİMSİZLER DİZİSİ KONUSU NE? Fatih Keskin, genç bir diplomattır. Yeni görev yerine gitmeye hazırlanırken Güneydoğu’daki önemli ilçelerden biri olan Virankaya’nın Kaymakamı Orhan Yağız’ın hain bir saldırı sonucu şehit edilmesi, kararını değiştirir. Amirleri ve ailesi, onu bu kararından döndürmek istese de başaramazlar.

Virankaya’da 7 kişilik bir ekip oluştururken, hem terörle mücadele etmeyi hem de Kaymakam suikastının perde arkasını çözmeye çalışır. Fatih Keskin, Güneydoğudaki teröre karşı mücadelede kendisiyle omuz omuza savaşacak 7 cesur adam seçer. Onlarla yürüyeceği tehlikeli yolculukta sadece teröristlerle mücadele değil, terörü organize eden uluslararası ilişkileri de çözmek gibi bir görev üstlenir. Bunu yaparken de yolu genç Doktor Elif ve onun çevresinden ayrılmayan bölgedeki kaosun mimarlarından Otto ile kesişir.

Kaymakam suikastının ilk ipuçlarına ulaşırken, terör örgütü de Fatih’in ilk görev gününde ilçeyi ele geçirmek amacıyla büyük bir saldırıya hazırlanmaktadır. Bu saldırıda devlet içine sızmış paralel yapı ajanları, yabancı istihbaratçılar ve terör örgütü kol koladır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.