Balanit Hakkında Tüm Bilgiler Nedir Nasıl Tedavi Edilir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Balanit Hakkında Tüm Bilgiler Nedir Nasıl Tedavi Edilir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Balanit Hakkında Tüm Bilgiler Nedir Nasıl Tedavi Edilir

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz bugün sizler için bir erkek hastalıgı olan balanit hakkında bilgilendirme yapacagız sizin veya tanıdıgınız birinin başına balanitis ile ilgili bir rahatsızlık geldi ise sizler için aşagıda ki yazımız da balanit ile ilgili tüm bilgileri ederledik umarım sizlere yardımcı olabiliriz.

Balanit, glans (penis başı) veya penis ucunun iltihaplanmasıdır.

Oldukça sık görülen bir rahatsızlıktır. Sünnet olmamış erkeklerde, özellikle sünnet derisinin daralması nedeniyle kolaylıkla geriye çekilemediği durumlarda, sünnet olmuş erkeklere kıyasla daha fazla görülür.

Belirtiler : Penisin ucunda kızarıklık ve tahriş.

Balanitin birçok çeşidi vardır. Nedenlerinden bazıları; böbrek yolları enfeksiyonu, penise sürtünen kumaşın tahrişi veya kumaşın temizlenmesi ya da yapımında kullanılan kimyasal maddeler ve doğum kontrol kremlerine reaksiyon, olabilir. Şeker hastası erkeklerde, idrarda fazla şeker bulunması nedeniyle, balanitis çok sık görülür. Mantar enfeksiyonu da sık rastlanan bir sebeptir.

Teşhis Penisteki tahriş bir iki gün içinde geçmezse doktorunuza veya bir üroloğa danışmak gereklidir. Doktor penisi inceleyerek ve daha ciddi enfeksiyon ihtimalinin olup olmadığını anlamak için testler yapacaktır. Balanit teşhisi konursa da, şeker hastalığı ihtimalini gözönünde tutarak idrar testi uygulayacaktır.

Tedavi Balanit tedavisinin temeli temizliktir. Sünnet derisi kolaylıkla geri çekilemeyen bir erkekte balanit in iyileşmesi ve önlenebilmesi için sünnet yapmak gerekebilir. Bakteri ve mantar enfeksiyonlarını iyileştirmek için antibiyotikler ve mantar ilaçları kullanılır.

Yukarıda ki bilgiler sizlere yeterli gelmedi ise yorum bölümünden yorumda bulunabilirsiniz.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.