Bembeyaz Dişler İçin En Etkili Doğal Diş Beyazlatıcı Nasıl Yapılır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Bembeyaz Dişler İçin En Etkili Doğal Diş Beyazlatıcı Nasıl Yapılır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bembeyaz Dişler İçin En Etkili Doğal Diş Beyazlatıcı Nasıl Yapılır

Özellikle sigara içenlerde görülen sararmış diş belirtisi dişleri sararanlar için hem estetik açıdan rahatsızlık verici hem de ilerde diş rahatsızlıklarının başlangıcıdır peki sararan dişler doğal yollarla nasıl beyazlatılır sararmış dişi beyazlatmak için doğal formül nedir bilmiyorsanız sizler için aşağıdaki yazımız da tüm detayları ile paylaştık.

Karbonat: Bilinen en popüler doğal diş beyazlatma malzemesidir. Dişleri beyazlatmasının yanı sıra ağızdaki bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür, ağızdaki plak tabakasını (diş taşı) temizler.

Sofra Tuzu: Karbonat kadar güçlü olmasa da, sofra tuzu da bilinen diş beyazlatıcılar arasındadır. Ağızdaki bazı mikroorganizmaları öldürür. Anti bakteriyel özellikleri olmasına karşın, tüm bakterileri temizlemez. Yoğun konsantrasyonlu kullanımlarda, diş eti iltihabındaki ödemi azaltıcı etkisi vardır.

Gliserin: Gliserinin fazla bilinmeyen anti bakteriyel etkisi vardır. Bakterilerin bulunduğu bir çözeltiye bir damla gliserin damlatıldığında, ortamdaki tüm mikroorganizma faaliyetlerinin durduğu görülmüştür. Dişlerinizi beyazlatmak için, 1 tatlı kaşığı karbonatı, bir tutam tuzla karıştırarak içine birkaç damla sirke ekleyin. Diş fırçanızın üzerine sürerek, dişlerinizi fırçalayın.

Çilek ve karbonat: Çilek, kanamayı durdurucu bir etki yaparak yüzeydeki zorlanmaları ortadan kaldıran ve plak oluşumunu engelleyen malik asit (beyaz, kristal yapılı, katı organik asit) içerir. Karbonattaki sodyum bikarbonat, köpürmeyi sağlayarak diş yüzeylerindeki lekeleri çıkarır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.