Devlet Hastahanesi İş Başvurusu Başvuru Formu Doldur Nasıl Başvurulur : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Devlet Hastahanesi İş Başvurusu Başvuru Formu Doldur Nasıl Başvurulur

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Devlet Hastahanesi İş Başvurusu Başvuru Formu Doldur Nasıl Başvurulur

Hemen hemen herkes devlette işim olsun gelecegimi güvence altına alayım der bugün sizler için devlet hastanesi iş başvurusu nasıl yapılır hastanede çalışmak için aranan şartlar nelerdir hastahaneye başvurmak için gerekli belgeler nelerdir hakkında bir yazı hazırladık siz de ilgili yazımızı okuyarak devlet hastahanesi iş başvurusu nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak kuraya gireceğim, mazeret başvurusunu nasıl yapmalıyım?

İsminiz Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasına katılacaklar listesinde yayınlandıktan sonra ilan metninde belirtilen takvim çerçevesinde PBS üzerinden başvurunuzu kesinleştirip istenen belgelerle birlikte belirtilen adrese başvuru formunuzu göndermeniz gerekmektedir.

Şuanda çalışan personelim mazeret (eş veya sağlık) başvurusunu nasıl yapacağım?

Sağlık mazereti için başvuruda bulunan kişi veya bakmakla yükümlü olduğu kişiye ait Bakanlığımız eğitim araştırma hastaneleri veya üniversite hastanelerinden son altı ay içerisinde alınmış sağlık kurulu raporunu ve dilekçesini görev yaptıkları kurumları vasıtasıyla gönderdiği takdirde komisyona alınacaktır.

Eş mazeretine başvuracak kişi, atama da istenen belgeleri ve dilekçesini görev yaptığı kurumu vasıtasıyla gönderdiği takdirde değerlendirmeye alınacaktır.

Şuanda görevdeyim mazeret başvurumu nasıl öğrenebilirim?

Mazeret başvurunuzun sonucunu kendi kurumunuz atama dairelerinden öğrenebilirsiniz.

Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atandıktan sonra istifa ettim, yeniden kuraya girmek istiyorum ne yapmalıyım?

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben dilekçenizle birlikte başvurmanız halinde talebiniz değerlendirmeye alınacaktır.

Kuralar hangi şekilde nasıl yapılmaktadır?

Kuralarla ilgili ilan metinleri, takvim ve münhal kadrolar Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresinde bulunan aktif kuralar bölümünde yayınlanmaktadır. Başvurular elektronik ortamda Personel Bilgi Sistemi üzerinden yapılmaktadır. Kura başvuruları ile ilgili evraklar Bakanlığımıza ulaştırıldıktan sonra inceleme neticesinde uygun görülen başvurular Türkiye Noterler Birliğinin programı aracılığıyla noter ve katılımcılar huzurunda kura ile yerleştirilmektedir.

Kura başvurumu kesinleştirdim, tercihlerimi değiştirebilir miyim?

Kura Başvurusu kesinleştirildikten sonra tercihlerde bir değişiklik yapılamaz.

PBS şifremi kaybettim ne yapmalıyım?

Kullanıcı işlemlerinden ilgili alanları doldurarak şifrenizi tekrar alabilirsiniz.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.