Diz Ağrısı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ne İyi Gelir Nasıl Geçer : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Diz Ağrısı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ne İyi Gelir Nasıl Geçer

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Diz Ağrısı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ne İyi Gelir Nasıl Geçer

Hemen hemen herkesin en çok ta ileri yaşlarda olanların muzdarip olduğu bir rahatsızlıktır Diz Agrısı peki diz ağrısı nasıl geçer diz ağrısına ne iyi gelir diz kapagi agrisi nasil gecer diz agrılarına ne iyi gelir diz kapagi agrisina ne iyi gelir diz kapak ağrısı nasıl geçer diz agrisi icin ne yapmali diz ağrısına iyi gelen bitkiler diz bukuldugunde agri diz arkası ağrısı nasıl geçer gibi soruların cevaplarını arıyosanız sizler için aşağıda tüm detaylı bilgileri paylaştık.

Diz kapağının veya diz ağrısının nedenleri yaşa göre değişir örneğin çocukluk çağında hızlı büyüyen çocuklarda dizin ön kısmında bir büyüme çekirdeği görülebilir. Bu çekirdeğin aşırı gerilmesi sonucu diz kapağı ağrıları karşımıza çıkabilir. Genellikle 10-14 yaş grubu erkeklerde görülen bu diz ağrıları blue çağının sonuna doğru büyüme çekirdeğinin kendisini tamamlamasıyla birlikte ortadan kalkar.

Orta yada ileri yaş dönemine geldiğimizde eğer alışkanlıklarımız içerisinde dizimizi çok fazla bükerek oturmak, ayağımızı altımıza alarak oturmak, gece uyurken dizimizi karna çekerek yatmak gibi kötü alışkanlıklarımız varsa bunlar diz kapağı kemiğimizin arkasındaki kıkırdağın daha erken dönemde bozulmasına neden olucağı için diz kapağı ağrısına yol açabilirler.

Yaşlılık dönemine geldiğimizde, artık diz ekleminin kireçlenme dönemi çok çalışmaktan dolayı yıpranma dönemidir. Diz kapağının arkasındaki bölüm genellikle kireçlenmenin en sık görüldüğü bölümdür. Kendisini merdiven inip çıkarken gösterir. Yani sağlıklı bir dizi olan hasta, merdiveni inerken ya da çıkarken ya da yokuş inip çıkarken dizinde bir ağrı, güvensizlik hissetmeye başlarsa işte bu diz kapağının arkasında bulunan kıkırdağın kireçlendiğinin en önemli bulgusudur.

Yaşa göre belirginlik gösteren bu diz ağrılarının dışında diz ağrısı yaşıyorsanız büyük ihtimal şu sıralayacağım sorunlardan bir tanesi sizde mevcut demektir.

– Yapısal olarak bacak aksı bozukluğu
– Medial plika bantı diz içindeki normal eklem katlantısının kalınlaşarak diz büküldüğünde ağrı yapmasıdır.
– Yaralanma
– Aşırı antreman veya yüklenme
– Bacak adelelerinde dengesizlik, zayıflık
– Düz tabanlık

Bu sayılan durumlar diz ağrısının her zaman karşılaşabiliceğimiz nedenleridir. Bu tarz belirtiler olduğunda diz ağrıları için bitkisel tedavi yolları uygulanabilir. Ama unutmayın ki yazımıza girişte yazdığım durumlar mevcutsa mutlaka doktora muayene olmalısınız. İşte diz ağrısına kesin çözüm sağlayan Suna Dumankaya‘nın bitkisel formülleri.

– 4 bardak suya; 6 tane lahana yaprağı konur. Kaynatıldıktan sonra süzülür. 1 tane lahana yaprağı alınıp, ağrıyan yere sarılır. Soğudukça, yenisiyle değiştirilir.

– 4 bardak suya birkaç parçaya ayrılmış 8 adet at kestanesi ve bir çorba kaşığı at kestanesi tohumu konur, yarım saat kaynatıldıktan sonra suyun üstüne toplanan tabaka alınıp, temiz bir şişeye doldurulur. Bu sıvıyla, ağrıyan yerler ovulur.

– Yarım litre suya; 3 çorba kaşığı ufalanmış papatya çiçeği konur. 15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Bu suyla, ağrıyan yerler ovulur.

– 2 kahve fincanı zeytinyağına; 3 kahve fincanı ufalanmış defne yaprağı konur. 12 saat bekletilir.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.