İdeal Kilo Hesaplama Hakkında Tüm Bilgiler : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

İdeal Kilo Hesaplama Hakkında Tüm Bilgiler

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

İdeal Kilo Hesaplama Hakkında Tüm Bilgiler

Bir çoğumuz kilolarımızdan şikayet ederiz kimisi fazla kilolarından kimisi zayıf olduğundan dert yanar peki ideal kilo kaç olmalı ideal kilo nasıl hesaplanır ideal kilo hesaplayıcı nasıl kullanılır kilo için neler yapmalıyız gibi bilgiler sizler için aşağıdaki yazımızda tüm detayları ile anlatılmıştır sizin de sormak istedikleriniz varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz.

İdeal kilo nedir? Vücut kitle indeksi!

Boy ve kilo değerlerinin orantılı bir şekilde olması insan sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Bazı yapılan araştırmalar 1 kilonun dahi insan ömrüne katkısı 3 ve ya 4 ay olarak belirlenmiştir. Vücut kitle indeksi tablosunda bulunan boy ve kilo oranlarını karşılaştırarak siz de ideal kilonuzu bulabilirsiniz. Aşağıda ki vücut kitle endeksi tablosuna bakarak metre cinsinden boyunuzun ölçüsünü ve kilonuzu belirleyip kesiştiği noktaya bakabilirsiniz. Tablo sayesinde kesişen noktanın normal kilonuzdan düşük mü yüksek mi öğrenebilirsiniz. İdeal kilo hesaplama cetveli sol kısımda metre olarak boy ve alt kısımda ise kilogram olarak ağırlık değerleri bulunmaktadır.

İdeal kilo hesaplama, İdeal kilo nasıl hesaplanır?

İdeal kilonuzu koruyarak hayatta daha sağlıklı ve rahat günler geçirebilirsiniz. Eğer ideal kilonuzdan yüksek çıkarsanız bunun için kilo verirken geri almamak üzere kiloları vermelisiniz. Un, tuz ve şekeri hayatınızdan uzaklaştırarak daha çok sebze yemekleri ve bol bol su tüketerek hayatın tadını uzun seneler çıkarabilirsiniz.

Yaş ilerledikçe kilo alımı kolaylaşmak ta ve kilo vermek daha da zor olmaktadır. Bu nedenle erken yaşlarda ideal kilonuza kavuşarak bu kiloyu korumanız gerekmektedir. Yaşa göre ideal kilo hesaplama sayesinde yaşınıza uygun kilo değeriniz aşağıda ki hesaplama sayesinde ortaya çıkmaktadır. Boya göre ideal kilo hesabı boyunuzla doğru orantılı olarak hesaplanarak değerlendirilmektedir.

Bel çevresinin genişliği de ideal kilo için ölçüm yapılması gereken yer arasındadır. Eski yıllarda vücutta ki yağlanmanın sadece biriktiği için depolama yaptığı görülmekteydi. Fakat yapılan derin araştırmalarda vücutta biriken yağların hem kimyasal hem de hormonal maddeler salgıladığı ve bu durumda vücutta ki her sistemi etkilediği bilinmektedir.

İdeal kilo hesaplama sayesinde vereceğiniz kilo miktarını da saptamış olursanız. Bu sayede aldığınız kilolardan kurtulmak için her kilo verişinizde ideal kilonuza ulaşıp ulaşamadığınızı ideal kilo hesaplama ile bulabilirsiniz. Özellikle bel çevresinin ölçüsü kişi de ki riskleri de belirliyor.

Erkeklerde bel çevresi

Eğer bel çevresi 94 cm’den fazla ise bu durumda artmış risk
Bel çevresi 102 cm’den fazla ise yüksek risk

Kadınlarda bel çevresi

Bayanlarda bel çevresi 80 cm’den fazla miktarda ise artmış risk
88 cm’den fazla bel çevresi ise yüksek risk olarak kabul edilmektedir.

İdeal kilosu yüksek çıkan kişilerde aynı zamanda kilo sorunları metabolizma hızı ölçümü ve diğer vücut analizi verileri alınarak değerlendirildiğinde daha ayrıntılı olarak incelenmiş oluyor.

İdeal kilo hesaplama tablosunda bulunan boy, kilo, yaş, cinsiyet bilgileri girilerek ideal kilonuz ve gerçekte olmanız gereken kilo değerinin farkı gösterilmektedir.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.