İşe Başladıktan Ne Kadar Süre Sonra Muayene Olunur Hastahaneye Gidebilirim : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

İşe Başladıktan Ne Kadar Süre Sonra Muayene Olunur Hastahaneye Gidebilirim

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

İşe Başladıktan Ne Kadar Süre Sonra Muayene Olunur Hastahaneye Gidebilirim

İş yaşamınız da çalışırken hastalanabilirsiniz lakin işe yeni başladıysanız ne kadar süre çalıştıktan sonra doktora gidebilirim diyorsanız sizlere aşağıdaki yazımızda işe girdikten sonra ne zaman muayene olunabilir sorusuna yanıt olarak yazımızı paylaştık.

Yeni Sigortalı Sağlıktan Ne Zaman Yararlanır

Genel Sağlık Sigortası kapsamında, sigortalı olarak çalışanların sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için 30 günlük primlerini ödemiş olmaları gerekmektedir ancak bu primlerin yeni girmiş olduğunuz işte ödenmesi gerekmez. Daha açık bir ifadeyle söylersek, sigortalı olarak çalışanlar hastaneye gittikleri günden geriye doğru hesaplanarak geriye doğru bir yıl içinde 30 günlük primlerini ödemiş durumda iseler sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler. Bunun dışında bir şart aranmaz. işe yeni başlamış olanlar için o işyerinde 30 gün geçirilmesi gerekli değildir. Aynı şekilde işe başlandığı andan itibaren hem sigortalının kendisi(yani siz) hem eşi hastaneye gidilen günden geriye doğru son bir yıl içerisinde 30 günlük prim şartı yerine getirilmişse başka herhangi bir şarta gerek duymaksızın sağlık hizmetlerinden yararlanırlar.

Son bir yıl içinde 30 gün ödenmiş priminiz yok ise, işe başladıktan itibaren adınıza 30 gün sigorta prim ödemesi yapıltıkdan sonra hastaneye gidebilirsiniz.

Hastanelerin acil bölümüne gidenler için çalışma ve sigortalı olma zorunluluğu yoktur.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.