Saç Rengi Değiştirme En İnce Ayrıntısına Kadar Anlatım : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Saç Rengi Değiştirme En İnce Ayrıntısına Kadar Anlatım

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Saç Rengi Değiştirme En İnce Ayrıntısına Kadar Anlatım

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz bugün sizlere özellikle bayanların büyük bir sorunu olan saç rengini degistirme hakkında bilgiler paylaşacagız siz de saçımın rengini degiştirmek istiyorum ama kararsızım diyorsanız saç rengi değiştirme ile ilgili tüm bilgileri sizler için paylaştık sormak istediginiz sorular var ise bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Saçlarınızın renginden sıkıldınız ve değiştirmek istiyorsunuz. Öncelikle evde saç boyalarını kullanarak saç renginizi değiştirmek istediğiniz de dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Örneklemek gerekirse boyatmayı planladığınız saç rengi şimdiki saç renginizden ton olarak çok farklı ise yani sarıyı siyaha ya da kahverengiye dönüştürmek istiyorsanız ya da tam tersi bu pek kolay değildir.

Saçlarınızı aşama aşama boyayarak istenen sonucu elde edebilirsiniz ancak. Bu sayede saçlarınıza vereceği zararı da azaltmış olursunuz. Ayrıca saç boyası kutularının üzerinde yer alan saç renginin tamamen aynısını asla elde edemezsiniz. Saç renginizi açmak istiyorsanız istediğiniz tonun en açık tonunu almalısınız. Koyulaştırmak istiyorsanız da yine istediğiniz saç renginin bir kaç ton açığını almalısınız çünkü her zaman resimdeki rengin daha koyusu elde edilir.

Saçlarınız da turunculuk,kızıllık ve bakır tonları olsun istemiyorsanız küllü saç boyalarını tercih etmeniz gerekiyor. Daha canlı tonlar ve renkler için altın rengi içeren saç boyalarını kullanmalısınız; balköpüğü,altın kahve.. gibi.

Saçlarınız da farklı renkler varsa örneğin balyaj ya da gölge veyahut ombre ve siz tamamının aynı renk olmasını istiyorsanız saç renginizi açacaksanız balyajlı kısımları balyajsız kısımlardan sonra boyamalısınız. Bu sayede renkler eşitlenir daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Saclarinizi koyulastiracaksaniz balyajli olan yani acik renk olan kisimlari once boyayip 15-20 dk sonra tamamina boyayi uygulamalisinız.

Saçlarınızı boyadıktan en az 1,5 – 2 hafta sonra saç renginiz oturur ve asıl rengini alır bu nedenle arka arkaya saç boyama işlemlerinizi en az 1 ay ara ile yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede saçlarınızda yıpranmalar azalır. Bu arada saçlarınıza bakım yaparsanız daha da dirençli olacaktır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.