Sakal Çıkarma Doğal Yoldan, Sakal Çıkma Yaşı Kaçtır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Sakal Çıkarma Doğal Yoldan, Sakal Çıkma Yaşı Kaçtır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sakal Çıkarma Doğal Yoldan, Sakal Çıkma Yaşı Kaçtır

Erkeklerin doğası gereği yüzlerinde sakallar çıkmakta bu sakallar ile ergenliğin bittiğine işaret edilmektedir ergenlik çağında ki bir çok genç sakallarının bir an önce çıkmasını ister lakin yaşı ilerlemiş kişilere sorduğunuz bir çoğu da keşke hiç çıkmasa da her gün traş olmakla uğraşmasam der.

Neyse biz konumuza dönelim siz de doğal yollar ile sakal uzatma hakkında bilgi edinmek ve sakal çıkma yaşını öğrenmek istiyorsanız sizler için aşağıda ki yazımızı hazırladık.

Erkeklerde ergenlik belirtileri 9-14 yaşları arasında (ortalama 12 yaş) başlar. sakal, bıyık bölgesinde kıllanma meydana gelir .

Sakal, bıyık gibi kılların sıklığı ve çıkma yaşı kalıtıma bağlı olaylardır. Hem anne hem de baba tarafındaki erkeklerin kıllanma oranına bakarak muhtemel kıllanma konusunda kabaca fikir sahibi olabilirsiniz. Vücudunuzdaki diğer kıllanma normal bir seyir gösteriyorsa hormonal bir sorun olmadığı ve sakalının geç gelişeceği düşünülür. Eğer hormonal gelişiminizden emin olmak istiyorsanız, bir endokrinoloji uzmanına başvurabilirsiniz.

Sarımsak ile Sakal Çıkarma

Sarımsağın surata sürülmesi daha çok gür sakalın değil, sakalın temelini sağlayacak tüylerin çıkmasını sağlar. Hiçbir tüylenme yoksa başvurmanız gereken ilk yöntem yüzünüze sarımsak sürmek olmalıdır. Alternatif tıpta etkisi tam olarak kanıtlanmamış bu yöntemi uygularken yüzünüzde yanma hissi oluşursa yüzünüzü bol su ile durulayın ve yöntemi bir daha uygulamayın.

Badem Yağı ile Sakal Çıkarma

Badem yağı sakal çıkarmada etkili bir yöntem değildir. Daha çok sakal ve bıyığın parlamasını amaçlayan kimseler badem yağı sürerler.

Tıraş Yöntemi ile Sakal Çıkarma

Tıraş olmak sakalın gürleşmesi konusunda etkili bir yöntemdir. Fakat zamanla halk içinde yaygınlaşmış olan tüyleri tersten alarak sakal çıkarma şeklinde bir yöntem mevcut değildir. Aksine zararlı olan tersine tıraş, yüzünüzü tahriş eder ve minik yaraların oluşmasına neden olur.

İltihap kapma tehlikesini de beraberinde getiren tersine tıraş yöntemini uygulamanız, çıkan sakallarınızı da kaybetmenize neden olabilir. Uygulanmasında zarar bulunmayan yöntem, doğru bir şekilde tıraş olunmasıdır.Uyguladığınız yöntemlere rağmen 3-4 ay içerisinde sakallarınızda gürleşme olmadıysa bir hekime başvurmanızda yarar vardır.

İkinci Yol

İhtiyacınız olanlar :
* Biraz buz
* Birkaç diş sarımsak
* Temiz bir yüz

Yüzünüzü güzelce yıkadıktan sonra buzları teninizde biraz gezdiriyorsunuz.Daha sonra sarmısakları ortadan ikiye kesip yüzünüzü tahriş edicek kadar bastırıp kan akar gibi kızarana kadar sürüyorsunuz. Bu işlemi birkaç kez yaptığınızda sakallar siyah olarak çıkacaktır.Bu yöntem kelliğe bile çözümdür.Tahriş etmesi yüzünden pek tercih edilmiyor olsada deneyenler olumlu sonuçlar almıştır.

Üçüncü Yol

En etkili ve kesin yöntemdir.Bu yöntem için sakal ekimi yaptırabilirsiniz , ekilen sakallar kendi sakallarınız olduğu için dökülmezler .

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.