Tırnak Soyulmasına İyi Gelen Şeyler Nelerdir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Tırnak Soyulmasına İyi Gelen Şeyler Nelerdir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tırnak Soyulmasına İyi Gelen Şeyler Nelerdir

Kadınlar en çok tırnak rahatsızlıklarında çok canları sıkılır çünkü bayanlar tırnaklarına çok önem verirler hal böyle olunca tırnaklarda oluşabilecek herhangi bir sorunda acilen tedavi yöntemlerini araştırırlar biz de bugün sizlere tırnak soyulmasına ne iyi gelir hakkında bilgiler verecegiz.

Tırnak soyulmasına sebep olan etkenler arasında ilk sırada tabi ki stres yer almaktadır. Fazla kilolarınızdan şikâyetçi olarak başladığınız uygunsuz ve kötü diyetlerde tırnak soyulması gibi durumlar için etkendir. Zayıf tırnaklar devamlı olarak soyulması ve bu tür koşulların uzun süreli devam etmesi halinde ise doktorlardan tavsiye almak en doğru davranış olacaktır.

Tırnaklarınız soyulma sebepleri arasında stres var ise, bu durum ile baş edebilmenin yollarını bulabilmeniz sizin için yeterli olacaktır. Çünkü stres vücudun başka bölgelerinde de etkiler ile size zarar verebilir. Eğer uyguladığınız diyet yüzünden bu tür sorunlar yaşıyorsanız, bunun sebebi uyguladığınız diyet yüzünden kalsiyum oranınızda düşme olduğuna işarettir. Kalsiyumun bol olduğu süt, yoğurt, peynir gibi süt ürünlerini bol tüketmelisiniz. Süt ürünlerini sevmiyorsanız, Kalsiyum oranı yüksek olan ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzelerden faydalanabilirsiniz.

Evde hazırlanabilen tırnak güçlendiriciler

Eczanelerde satılan tırnak güçlendiricilerin yerine evde hazırlayabileceğiniz bu özel kürler ile tırnaklarınız güçlendirebilirsiniz.

TIRNAK KREMİ YAPIMI:

Hazırlayacağınız bu özel krem için 1 çorba kaşığı bal, çok az tuz, ortalama 2 çorba kaşığı kadar zeytinyağı ve yumurta sarısını kullanabilirsiniz. Bunları birbirine karıştırarak hazırladığınız karışımı krem gibi tırnaklarınıza uygulayın. 25 dakika kadar tırnağınızın üzerinde tutun ve ılık su ile durulayın. Bu karışımı haftada üç kere tekrarlayın. Ayrıca buna alternatif olarak soğan ile ayrı bir kür uygulayabilirsiniz. Yukarıda verilen tarifi yapmak istemiyorsanız, soğanı bölün ve tırnaklarınızı içinde 5 dakika bekletin ve soğan suyunun tırnaklarınızın üzerinde kurumasını bekleyin. Doğal antibiyotik olarak bilinen soğan sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.