TÜM BİLGİLER Adetten Önce veya Biter Bitmez Hamile Kalınır mı : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

TÜM BİLGİLER Adetten Önce veya Biter Bitmez Hamile Kalınır mı

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

TÜM BİLGİLER Adetten Önce veya Biter Bitmez Hamile Kalınır mı

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz bugün sizlere adet döneminde hamilelik ile ilgili bilgileri vermek istiyoruz adet zamanında 1 2 3 4 5 gün önce veya 1 2 3 4 5 gün sonra hamile kalınıp kalınmayacagı hakkında geniş bilgilendirme yazımız da tüm detayları sizler için paylaştık.

adetten birgün önce hamile kalınır mı, adet biter bitmez gebe kalınır mı, regl biter bitmez hamile kalınırmı, adetin 5. günü hamile kalınırmı, adetin son günü hamile kalınır mı

adet bitince hamile kalınırmı adet biter bitmez ilişkiye girince hamile kalınır mı adet bitince iliskiye girince hamile kalinir mi adet bıter bıtmez hamile kalınır mı adet bitince hemen hamile kalınırmı adetin biter bitmez hamile kalınırmı adet bitince ilişkiye girince hamile kalınırmı adet dönemi bitince hemen hamile kalınırmı adet bitmeden hamile kalınırmı adet biter bitmez yumurtlama olurmu

Adet döneminde hamile kalınabilir mi

Gebe kalma zamanı için en uygun dönem adet döngüsünün orta dönemidir yani ayda bir düzenli adet gören bir kadında yaklaşık adet kanaması başladıktan 14-15 gün sonrasıdır. Adet araları bir aydan uzun olan kadınlarda eğer bir dahaki adet kanamasının başlayacağı tarih tahmin edilebiliyorsa yumurtlama tarihi adet kanaması başlamadan 14 gün öncesine denk gelecek şekilde hesaplanmalıdır.

Yumurtlama gününe yakın bu günlerde kadında rahim ağzı (serviks) ve vajina salgılarında artış olur, sıvılar daha akışkan hale gelir. Kadın vücudu adeta spermin rahim içerisine doğru daha rahat ilerleyebilmesi için hazırlanır.

En uygun gün yumurtlama zamanına yakın günlerdir: Yumurtlama gününden 3 gün öncesi ile 3 gün sonrası arasında gün aşırı (2 günde bir) ilişkiye girilerek gebe kalma şansı arttırılabilir. İlişkiden sonra 15 dakika sırt üstü yatılması tavsiye edilir. her gün ilişkiye girmek tavsiye edilmez çünkü sperm sayısı çok azalır bu şekilde, o nedenle iki günde bir ilişki uygun olandır. Uzman doktorların adet döneminde kadının hamile kalması ve bazı kadınların hamilelik istemesi bunu en iyi engellemenin yoluda korunmaktır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.