Uzman ve En İyi 5 Çocuk Doktoru İstanbul : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Uzman ve En İyi 5 Çocuk Doktoru İstanbul

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Uzman ve En İyi 5 Çocuk Doktoru İstanbul

Sağlık denilince akan sular durur hatta sağlık konusu eğer çocuk mevzu ise hayat durur bu sebeple alanında uzman en iyi 5 çocuk doktorunu sizler için araştırıp bulduk yayınladık.

Bu liste dışındaki çocuk doktorlarının başarılı olmadığı anlamı çıkmamalı doğal olarak. Biz sadece yaptığımız araştırmalar ve aldığımız tavsiyeler üzerine bir liste hazırladık.

Uzman Doktor Vilda Barlas

Doktor Vilda Barlas, Çocuk sağlığı ve hastalıkları konusundan önemli çocuk doktorlarından birtanesidir. 1993 yılında İstanbul ( ÇAPA ) Tıp Fakültesi’nden mezun olan Barlas, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzman eğitimini tamamladı. Bugüne kadar Amerikan Hastanesi Yenidoğan Yoğunbakım, Florance Nightingale Hastanesi Yenidoğan Yoğunbakım, Barlas Cerrahi Tıp Merkezi, Medicine Plus Tıp Merkezi’de görev yaptı.

Adres : 2.Kısım Mahallesi Şelale Caddesi Şelale Villa No:38 Bahçeşehir

Profesör Doktor Yonca Tabak

Yazdığı kitabı Çocuklar ve Alerji, katıldığı televizyon programları ile adını sıklıkla duyduğumuz Yonca Tabak, çocuk sağlığı ve hastalıklarının dışında çocuk alerjisi deyince akla gelen ilk isimlerden birtanesidir. Alanındaki başarıları ile tanınan Yonca Tabak, Marmara Ünv. Çocuk Alerji Bilim Dalı Çocuk Alerjisi Uzmanı, İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Alerjisi Uzmanı, stanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi – Çocuk Alerjisi Öğretim Üyesi, Ana Bilim Dalı başkanlığı, gibi önemli görevlerde yer aldı.

Adres : Bağdat Cad.No: 132 / 7 Feneryolu, Kadıköy, İstanbul

Uzman Doktor Anıl Yeşildal

Uzman Doktor Anıl Yeşildal genel Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşı içinde çocukları mümkün olduğunca az ilaç/antibiyotik kullanarak, doğal yöntemler ve doğal beslenme yoluyla sağlıklarına kavuşturmayı prensip edinmiştir. Çocuk Sağlığının gebelikten itibaren takip edilmesi gerektiğini savunan Dr.Yeşildal 1989 yılında Saint-Joseph Fransız Lisesinden, 1995 yılında ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. TUS sınavında Türkiye 16.sı olarak girdiği İstanbul Tıp Fakülesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kliniğinde 2000 yılında uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Bu dönemde Paris, Hôpital Necker Çocuk Hastanesi’nde Allerji ve Çocuk Akciğer Hastalıkları bölümünde gözlemci doktor olarak çalışmıştır.

Uzmanlık sonrası dönemde ise İstanbul Tıp Fakültesi PRETAM’da (Prenatal Tanı ve Araştırma Merkezi) genetik hastalıklar üzerine çalışmalarda bulunmuştur. 2001 yılından sonra çeşitli özel hastanelerde ve kendi muayenehanesinde çalışmıştır. Bu süreçte 3 yıl boyunca Avrupa Şafak Hastanesinin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve Prematüre servisini de yönetmiştir. 2014 yılından bu yana Acıbadem Sağlık Grubunda çalışmakta olup, halen Acıbadem Beylikdüzü Tıp Merkezinde hastalarını görmektedir.

Doçent Doktor Füsun Atlıhan

Çocuk sağlığı ve hastalıklarındaki başarısının yanında güler yüzlü ve samimi tavırları ile ailelere güven veren Füsun Atlıhan, özellikle Çocuk Alerjisi, konusunda deneyimli isimlerden birtanesidir. Acıbadem Hastanesi, Doçent Doktor olarak görev yapan Atlıhan, halen Özel Muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Adres : Bağdat Cad. No: 272 B Blok Daire: 6 Caddebostan, Kadıköy, İstanbul

Profesör Doktor Reha Cengizlier

Hızlı ve başarılı tehşisleri ile tanınan Reha Cengizlier, nerede olursa olsun ulaşılabilirliği ile ün yapmıştır. Çocuk alerjisi konusunda alanında en iyilerden gösterilen Cengizlier, Özel Muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Adres : Vedat Günyol Caddesi Defne Sokak No:1 Flora Residence Kat:9 D:914, Ataşehir İstanbul

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.