Yuvarlar Toparlak Yüzler İçin En İyi Saç Modeli Hangisidir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Yuvarlar Toparlak Yüzler İçin En İyi Saç Modeli Hangisidir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yuvarlar Toparlak Yüzler İçin En İyi Saç Modeli Hangisidir

Her yüz hattı için ayrı saç şekili vardır sizin de yüz hatlarınız yuvarlak ise hangi saç modelini seçmelisiniz bunun hakkında yazdığımız yazımız aşağıdadır siz de toparlak suratlı isenizne tür saç modeli kullanmanız gerektiği hakkında detayları ile birlikte yazı hazırladık.

Koyu renkler hacmi daraltır. Bundan dolayı yüz hatlarını yuvarlaklaştıran bölüm olan yanak bölgelerinin hizasındaki saçlara koyu renk uygulamak gerekir. Tabi bu saçın her yerine farklı renkler uygulanacağı anlamına gelmiyor. Burada kast edilen saçın genel renginden bir ton koyu bir renk uygulanması gerektiğidir. Bir ton koyu renk istenilen gölgelendirmeyi yapmaya yeterlidir ve yüzü yanlardan bastırarak daha ince gösterir.

Yüzü yandan bastırırken üstten de uzatmak gerekir. Bunun için de saçların tepe bölgesine, bu sefer saçın genelinde kullanılan rengin bir ton açığı uygulanmalıdır. Aynı zamanda yüzü aşağıdan da uzun göstermek adına saç uçlarına da bir ton açık renk uygulanabilir. Böylece yüz hatlarındaki yuvarlaklık, saç rengi ayarlaması ile kamufle edilmiş olur.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerin saç modeli tercihi yaparken, kahkül olmayan bir model seçmeleri tavsiye edilir. Bunun nedeni ise kahkülün yukarıdan yüzü daratlması ve yuvarlak hatları ön plana çıkarmasıdır. Eğer illaki kahkül kullanılan bir saç modeli tercih edilmek isteniyorsa, bu durumda kahküllere genel saç renginden bir ton açık renk uygulanması gerekir.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.