2. İkinci El Araç Almak İçin Kredi Nasıl Alınır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

2. İkinci El Araç Almak İçin Kredi Nasıl Alınır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2. İkinci El Araç Almak İçin Kredi Nasıl Alınır

Bir araç almak istiyorsunuz lakin nakit sıkıntısı içerisindesiniz peki 2. el araç için kredi almaya ne dersiniz ikinci el araba alacaklara kredi imkanı sunulomaktadır peki 2. el araç kredisini nasıl alabilirsiniz bunun hakkında sizlere geniş anlatımlı bir içerik hazırladık sormak istediginiz başka sorular var ise bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz.

2. El Araç Kredisi Almak için Yapmanız Gerekenler

1. Otomobile sahip olabilmek için kredi verecek bankayı seçin. Bir çok banka taşıt kredisini kolaylıkla vermektedir. Siz 2. El bir araba alırken bankaya kredi için başvurduğunuz da, bankanın size ödediği parayı kaç vadeyle geri alacağı ve işleteceği faiz oranları ile ilgilenmektir. Taşıt kredisi veren bankaları ve kampanyalarını oldukça iyi takip etmeli ve doğru bankaya karar vermelisiniz.

Akbank, Vakıfbank, ING Bank, Garanti, Yapı Kredi, İşbank ikinci el araç kredisi veren bankalar arasındadır.

2. Koşulları sağlayın. Birçok kredi ürününde olduğu gibi 2. el taşıt kredisi alacağınız zaman da belli başlı koşulları sağlamanız istenecektir. Bunların başında 18 yaşını doldurmuş olmak ve kötü bir sicile sahip olmamak gelir.

İkinci el araç kredisi alabilmek için belli bir geliriniz olmalı ve bu geliri bankaya ispatlayabilmelisiniz. Eğer herhangi bir iş yerinde sigortalı çalışansanız maaş bordrosu işinizi fazlasıyla görecektir. Ancak sigortalı çalışmıyorsanız bu durumda üzerinize olan herhangi bir gayrimenkulü ipotek ettirmeniz gerekebilir.

Almayı düşündüğünüz kredi tutarı baz alındığında ödeyeceğiniz taksit miktarı hane halkının gelirinin %50’sini geçmemelidir. Bu oran bazı bankalar için farklılık gösterebilir.
Genelde en fazla 8 yaşına kadar olan araçlar için kredi verilmektedir.

3. Taşıt kredisi verecek banka, 2. El arabayı sizin için satın alır ancak karşılığında da kefil ister. Sıfır kilometre araç alınırken bankalar taşıt kredisi karşılığında genellikle kefil istemezler. Banka, size vereceği kredi karşılığında otomobilin satıldığı acenta ile muhattap olduğundan sizin için kefile gerek yoktur. 2. El arabalar için taşıt kredisi verirken bankalar kefil isteyecektir. Bankadan kredinizi çekmeden önce bu prosedüre uygun sizin borcunuzu ödeyeceğinize kefil olabilecek, gerektiğinde sizin borcunuzu kendi ödeyebilecek yakınlıkta birini krediyi alırken yanınızda götürün.

4. Taşıt kredisi hesaplama ve bankalar arasındaki faiz oranlarını karşılaştırmak hakkında: 2. El araç satın almak için krediye başvurduğunuzda, krediyi öderken neredeyse 60 aya kadar vade alarak 2 adet sıfır araç satın alabilecek ödemeler yapmamaya çalışın. Amacınızın nakit akışını sağlamak olduğunu ve 2. El araç satın alırken karlı bir durumdayken fazla vade ve yüksek faiz oranları ile kendinizi zor duruma sokmamaya gayret gösterin.

5. 2. el taşıt kredisi için gerekli olan belgeleri hazırlayın.

Kimlik, ehliyet ya da pasaport
Adresi teyit etmek için üzerinize kayıtlı olan elektrik, su, doğalgaz faturası
Gelir durumunu gösteren belge: Maaşlı çalışan bir kişiyse maaş bordrosu, serbest meslek sahibiyse vergi levhası, firma ortağıysa kuruluş ilanı fotokopisi ya da vergi levhası.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.