Anneler Günü Hakkında Herşey Ne Hediye Alınmalı VS : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Anneler Günü Hakkında Herşey Ne Hediye Alınmalı VS

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Anneler Günü Hakkında Herşey Ne Hediye Alınmalı VS

2016 Anneler günü yaklaşıyor siz de annenize güzel bir sürpriz yapmak istiyorsunuz ama ne hediye alacağınıza karar veremiyormusunuz? o halde sizler için aşağıda ki yazımızda anneler günü nedir ne zaman kutlanır Anneler Günü için hediyeler Anneler günü nasıl çıkmıştır vs gibi tüm detayları paylaştık.

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün.

Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD’de Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanır. En geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN?

Mayıs ayının 2’inci haftası kutlanan Anneler Günü 2016 yılında 8 Mayıs Pazar gününe denk gelmektedir.

Anneler Gününde Ne Alınır?
Kadınlara alınabilecek en güzel hediyeler arasında yer alan tek taş yüzük modelleri ve altın kolye modelleri aynı zamanda anneler günününde en vazgeçilmez hediyeleri arasında yer almaktadır. Yine annelerin mutfakta çok fazla vakit geçirmeleri nedeni ile küçük ev aletleri, tencere takımları, su takımları gibi mutfak eşyaları da güzel anneler günü hediyeleri arasında yer almaktadır. Burada önemli olan annenizin kullanacağı ve onun hayatını kolaylaştıracak olan bir hediye bulabilmektir.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.