Eski Fayansın Üstüne Tekrar Fayans Nasıl Yapılır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Eski Fayansın Üstüne Tekrar Fayans Nasıl Yapılır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Eski Fayansın Üstüne Tekrar Fayans Nasıl Yapılır

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz bugün sizlere evlerimiz de kullanmakta oldugumuz bir malzeme hakkında bilgiler verecegiz başlıkta da yazdıgımız gibi eskimiş fayans üstüne yeni fayans nasıl yapıştırılır nelere dikkat etmek gerekir bunlarla ilgili bilgileri arıyorsanız dogru yerdesiniz demektir.

Duvara Fayans Üstüne Fayans Yapıştırmak

Duvara fayans yapıştırmada ilk dikkat edilmesi gereken şey eski fayansların sağlam olup olmadığıdır. Duvara fayans üstüne fayans yapıştırmada kullanabileceğiniz yapıştırıcılar: (Silikon, genel amaçlı montaj yapıştırıcısı, hazır fayans yapıştırıcısı, esnek granit yapıştırıcısı)

Silikon ve montaj yapıştırıcısı küçük alanlar için idealdir fayansın arkasına noktalama veya şerit çekilerek yapılabilir, geçici olarak kağıt bant ile kenarlarından tutturulabilir.

Hazır fayans yapıştırıcısı ise yoğurt kıvamındadır ve bu iş için en yaygın kullanılan yapıştırıcıdır fayansın arkasına tamamen sürülür. (Örn. Ceresit CU 25)

Son olarak esnek granit yapıştırıcısı su ile hazırlanır fayansın arkasına veya duvara sürülür daha çok yerde fayans yapıştırmada kullanılır. Uygulamada aralara derz artısı konur. Fayans yapıştırıcıları kuruduktan sonra derzi çekilir. Fayans üstü fayans yapıştırma uygulamalarında geniş alanlarda iyi sonuç almak için duvardaki fayansın üzeri tırtıklanarak pürüzlü hale getirilmelidir.

Yere Fayans Üstüne Fayans Yapıştırmak
Yere fayans üstüne fayans yapıştırmada kullanılabilecek en iyi yapıştırıcı esnek dış mekan granit yapıştırıcısıdır. Su ile yumuşak bir kıvama getirilen yapıştırıcı yere yayılır, fayans malası ile çizgisi çekilir, üzerine fayans yerleştirildikten sonra hafifçe plastik tokmak ile vurulur, derz artısı konur. Burada önemli olan fayansın altında hava bırakmamaktır, altta kalan hava fayansın üzerine basıldığında hemen kırılmasına yol açar. Fayans üstüne basılmadan önce yapıştırıcının kuruması için 1 gün beklenir. Daha sonra derzi çekilir.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.