Evde Bakım Hizmeti Yapmak İsteyenler Başvuru Nasıl Yapılır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Evde Bakım Hizmeti Yapmak İsteyenler Başvuru Nasıl Yapılır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Evde Bakım Hizmeti Yapmak İsteyenler Başvuru Nasıl Yapılır

Evde bakım hizmetine katılmak istiyorum evde bakım için başvuru nereye ve nasıl yapılmalıdır evde bakım hizmetini kimler yapabilir maaşı ne kadardır alınacak ücret nedir gibi bilgiler sizler için aşağıdaki yazımızda paylaşılmıştır.

Evde Sağlık Hizmetine Nasıl Başvuru Yapılır?

Hasta ya da hasta yakını ya da diğer kişi ve kurumlar tarafından 444 3 833 numaralı telefon hattını arayarak ya da “Evde Sağlık Hizmeti Başvuru Formu” doldurularak veya TSM/AHB’ler aracılığıyla evde sağlık hizmeti başvurusu yapılabilecek.

Hastanelerden taburcu olacak olup evde bakım hizmeti ihtiyacı duyan vatandaşlar müdavi hekim tarafından koordinasyon merkezine bildirilir. Koordinasyon merkezi, yapacağı ön değerlendirme neticesinde hastanın durumunu dikkate alarak uygun gördüğü birimi ya da aile hekimini evde sağlık hizmeti için görevlendirir.

Evde Sağlık Hizmetine Kimler Başvurabilir?
– Yürüyemeyen ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayamayan yatağa bağımlı hastalar (Örneğin; felç, Alzheimer, demans, obezite vb.),
– Ağır özürlü kişiler,
– Terminal dönem kanser hastaları,
– İleri derece kas hastaları,
– Ağır KOAH hastaları,
– Yeni doğanlarda (0-1 aylık) fototerapi ihtiyacı olanlar,
– Evde sağlık hizmeti kapsamına alınanlardan ağız ve diş sağlığı hizmetlerine ihtiyacı olanlar başvuru yaparak hizmetten yararlanabilir.
Evde sağlık hizmeti verilen kişilerin mevcut durumları hariç, yeni oluşan acil haller birimin görev alanına girmez. ( Acil durumlarda 112 Ambulans servisi veya direk sağlık kuruluşu acil servise başvuru yapılır. )

Başvuru Nasıl Yapılır?
– Başvurular hasta veya yakınları tarafından yapılabilir.
– Evde Sağlık Hizmeti Başvuru Formu ile (Faks: 232 3556 ), (Tel:2321642)
– Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesindeki koordinasyon merkezine veya sağlık kurumları bünyesindeki birimlere telefon müracaatı ile sözlü olarak veya doğrudan başvuru,
– Toplum sağlığı merkezi, aile sağlığı merkezi veya aile hekimleri aracılığı ile yapılabilir.
– Niğde Evde Sağlık Hizmetlerine başvuru için Türkiye genelinde geçerli olan 444 38 33 nolu telefon hattından mesai saatleri içerisinde ulaşılabilir.

Başvuruların Değerlendirmesi:
Başvurular kayıt altına alınarak en kısa zamanda duruma göre, tabip veya diş tabibi, hemşire veya sosyal çalışmacı tarafından ikametine gidilerek vaka yerinde değerlendirilir. Uygun bulunanlar evde sağlık hizmeti verilmesi için kayıt edilir ve gerekli hizmetleri verilir. Ziyaret ve randevuları ekip çalışanları tarafından ihtiyacına ve hastalığına göre planlanır. Gerekli hallerde konsültasyon ve sevk işlemleri gerçekleştirilebilir. Hasta nakli gereken durumlarda evde sağlık hizmetleri nakil ambulansı, yoksa 112 Ambulans servisine veya hastanelere ait nakil ambulansından yararlanılır.
Evde Sağlık Hizmeti alması gereken hastaların birinci basamak koruyucu sağlık, tanı, tedavi, rehabilitasyon ve danışmanlık hizmetleri, 25/05/2010 tarih ve 27591 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği ve aile hekimliği uygulamaları ile ilgili diğer mevzuat gereği toplum sağlığı merkezi, aile sağlığı merkezi ve aile hekimleri vasıtası ile verilir.

Başvuru Formu İçin
BASVURU FORMU

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

2 Yorum yapılmış "Evde Bakım Hizmeti Yapmak İsteyenler Başvuru Nasıl Yapılır"

  1. hasta bakıcı ilanı demişki

    Çok iyi bir paylaşım olmuş klavyenize sağlık

  2. Hacer demişki

    belediyelerin evde bakıcı işine nasil baş vururum şartlar neYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.