Silinebilir Duvar Boyası En İyi Marka Hangisi Tüm Detaylar : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Silinebilir Duvar Boyası En İyi Marka Hangisi Tüm Detaylar

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Silinebilir Duvar Boyası En İyi Marka Hangisi Tüm Detaylar

Daha önceleri büyüklerimiz evlerin duvarlarını kireç ile boyarlardır şimdi teknoloji gelişti silinebilen duvar boyası nefes alan duvar boyası küf yapmayan duvar boyası gibi bir çok çeşit piyasaya çıktı bugün sizlere silinebilen duvar boyalarının arasında en iyi hangisidir hakkında bilgilendirme yapacagız.

Plastik boyalar su ile inceltilen (su bazlı) silinebilme özelliği olmayan boyalardır. Bu boyaların silikon katkılı olanlarına silikonlu plastik denir. Silikon, boyaların yapışma özelliğini arttırır, çatlama ve kabarmaya karşı korur, boyanın esnek olmasını sağlar. Fakat silinebilme özelliği olmaz. Yani silikonlu plastik boyalar silinemez ya da çok az silinebilir.
Bazı markaların plastik boyaları: Dyo Dyoplast, Dyo Beşyıldız, Marshall Export Mat, Polisan Primera (silikonlu plastik), Polisan Natura Mat Plast.

SU BAZLI SİLİNEBİLİR BOYALAR?

Su bazlı silinebilir boyalar, su ile inceltilen silikonlu veya akrilik içerikli olan mat, yarımat veya ipekmat görünümlü boyalardır.
İpekmat ve yarımat görünümlü boyalar çok daha iyi silinebilme özelliğine sahiptir. Mat boyalar ise çok iyi silinebilen boyalar değildir.
Bazı markaların su bazlı tam silinebilir boyaları: Marshall Fashion, Marhall Sil-Pak, Marhall Özel Mat, Marshall Hijyen, Dyo Nano İpekmat, Dyo Teknoplast, Dyo Dyojen, Kale Color Joker Plus, Kale Color Kalia (Nano), Polisan Elegans, Polisan Natura İpek, Filli Boya Alpina Tek, Filli Boya Alpina Silan, Permolit İpekmat, Permolit Permomax.

YAĞLI BOYALAR (YARIMAT SENTETİK DUVAR BOYALARI)

Hangi marka olursa olsun mükemmel silinebilme özelliğe sahip boyalardır. Fakat duvara nefes aldırmadığından ve uygulaması su bazlı boyalara göre daha zor olduğundan günümüzde çok fazla tercih edilmemektedir. Ayrıca uygulama sonrası boya kokusu birkaç gün çıkmaz.
Bazı markaların sentetik yarımat boyaları: Marshall Pastel Yarımat, Dyo Dyoten Classic, Polisan Matrix Yarımat.

UYARI VE TAVSİYELER

Gerçek silinebilme özelliğine sahip boyalar su bazlı yarımat, su bazlı saten ve sentetik boyalardır.
Üzerinde silikonlu ve silinebilir yazan her boya tam silinebilme özelliğine sahip değildir.
Silinebilir boyalar uygulamadan 1 ay sonra tam olarak silinebilir.
Plastik (Su bazlı silinemez) boya üzerine su bazlı silinebilir boya yapılacaksa astar uygulaması yapmak çatlama ve kabarmaya engel olur ve daha iyi yapışma sağlar.

Piyasada en kaliteli ve kullanılabirlek açısından en iyi boya aslında plastik boyadır. fakat gelişen piyasa şartları ve tüketicinin beklentileri doğrultusunda silikonlu boyalar piyasada en popüler hale gelmiştir. yalnız şöyle bir ayrıntıyı unutmamak lazım bu tip boyalar duvarda şık güzel parlak durmaktadırlar. yalnız rutubet ve nem karşısında aciz kalmaktadırlar. onun için de illaki izalasyon veya köpük uygulamsını yaptırmalısınız.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.