TIKLA ÖGREN TEOG 2017 Sonuçları Açıklandı : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

TIKLA ÖGREN TEOG 2017 Sonuçları Açıklandı

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

TIKLA ÖGREN TEOG 2017 Sonuçları Açıklandı

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonuçlarını öğrenciler büyük bir heyecan ile bekliyorlardı bugün TEOG 2017 sonuçları nihayet açıklanmıştır siz de TEOG 2017 sonuçlarını merakla bekleyenlerdenseniz sizler için aşağıdaki yazımızda tüm detayları paylaştık buradan tüm ögrencilerimize başarılar diliyor ilerde ve daima başarılı olmalarını temenni ediyoruz.

Bakanlığın yaptığı yazılı açıklamada, 8. sınıf öğrencilerine yönelik 26 ve 27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen ikinci dönem merkezi ortak sınavlarıyla 20-21 Mayıs’ta yapılan mazeret sınavlarının değerlendirme işlemleri tamamlandı ve sınav sonuçları “e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi”nden duyuruldu.

1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katıldığı ikinci dönem merkezi ortak sınavlarının sonuçları, e-okul sistemine öğrencilerin ‘ders yazılı notu’ olarak işlendi. Öğrenci ve veliler, sınav sonuçlarını “e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi” üzerinden öğrenecekler.

Yerleştirmeye esas puan nasıl hesaplanıyor?

Yerleştirmede esas puan, öğrencilerin 6., 7. ve 8. sınıfların yıl sonlarında aldıkları puanla 8. sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak. Bu puanlar toplanıp ikiye bölünecek ve esas puan elde edilmiş olacak. Puanlama, 500 tam puan üzerinden yapılacak.
İtiraz nasıl yapılır?

Öğrenciler, TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 10 gün içerisinde itiraz edebilecekler.

TEOG sınav sonuçları için buraya
TEOG Puan Hesaplama Sistemine Giriş içinse buraya tıklayabilirsiniz.

İtirazlar, MEB’in şuradaki resmi bağlantısı üzerinden gerçekleştirilecektir.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.