Tüm Ayrıntılar Aklı Olmayanın Dini de Yoktur Olmaz : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Tüm Ayrıntılar Aklı Olmayanın Dini de Yoktur Olmaz

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tüm Ayrıntılar Aklı Olmayanın Dini de Yoktur Olmaz

Yukarıda ki başlıkta belirttigimiz üzere bugünkü konumuz Aklı olmayanın dinide olmaz yada yoktur nedir ne anlama gelir hakkında bilgiler paylaşacagız siz de aklı olmayanın dinide olmaz hakkında bilgiler ögrenmek istiyorsanız sizin için aşagıda ki yazımız da aklı olmayanın dini de olmaz nedir ne anlama gelir ile ilgili tüm ayrıntıları paylaştık.

Hz. Muhammed, “Aklı olmayanın dini yoktur.” diyerek, aklın dindeki ehemmiyetini vurgulamıştır. İnsanı insan yapan, diğer canlılardan ayıran en önemli fark düşünen akıllı varlık olmasıdır.aklı olmayanın ceza ehliyetide yoktur.Çünkü yaptıuğının muhakemesini yapacak, kararlar verecek melekeden akıldan yoksundur.İslam her şeye olduğu gibi, akla da gereken değeri vermiş, hiçbir şeyi olduğundan büyük veya küçük göstermediği gibi, akla ve düşünmeye de layık olduğu mevkii kazandırmıştır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.