Futbolcu Olmak İstiyorum Nasıl Olunur Yapılması Gerekenler Nelerdir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Futbolcu Olmak İstiyorum Nasıl Olunur Yapılması Gerekenler Nelerdir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Futbolcu Olmak İstiyorum Nasıl Olunur Yapılması Gerekenler Nelerdir

Futbol dünya’da en çok kazandıran spor dalları arasında yer almaktadır tüm gençlerin büyük spor kulüplerinde futbol oynamak için can attığını biliyoruz ve bu gençlere nasıl futbol oynanır futbolcu olabilmek için yapılması gerekenler nelerdir hakkında bir yazı hazırladık siz de yazımızı okuyarak iler de belki de ünlü bir futbol oyuncusu olabilirsiniz.

1) Küçük yaşta futbola başlamalısınız. Böylelikle beyniniz futbolu daha iyi kavrar hızlı ataklarda ara pasını nereye atacağınıza daha çabuk karar verirsiniz.

2) Hızlı Koşmak en önemli faktörlerden biridir. Rakibinizden hızlı koşmanız sizin dribbleing, savunma,hucum faktörlerinde onlardan bir adım daha önde olduğunuzu gösterir.

3) Mentalite, futbol zekasına sahip olma sizin pası doğru yere atmanızı,kaleciyle karşı karşıya kaldığınızda aşırtma vuruşunu düşünmenizi,defansın göbeğine pasın risk olduğunu anlamanızdır.

4) Cesaretli olmak oyununuzu tam anlamıyla sahaya göstermenize yardımcı olur.

5) Ayak içi pas; futbol oynayabilmek için gerçekten bunu yapmalısınız.

6) Başını Kaldırıp oynamak: futbol 11 kişiyle oynanıyor e haliyle bu oyunu tek başınıza oynayamazsınız kafanızı kaldırın.

7) Hırs, asla pes etmeyin sonuna kadar devam edin. Örneğin bir topu kaybettiniz topu alan kişi de hızla atağa kalkıyor sizde aynı hızla onu takip ediyorsunuz,o defansta oynayan arkadaşlarınızla karşılaştığında mutlaka yavaşlayacaktır sizde bu arada topu alabilirsiniz tabii bunlar diğer kademelerde de geçerlidir.

8) Kaslar,eğer ayak kaslarınız çok güçlüyse siz her yerden şut çekebilirsiniz demektir. Artık top sizin için balondur. İstediğiniz yerden istediğiniz yere nokta pas atabilirsiniz. Bu özelliği ünlü futbolcu Steven Gerard aşırı derecede geliştirmiş hemen hemen yerden kaleye şut çekebiliyor, her nokta onun için penaltı noktasına eşittir. Bu yüzden mutlaka bir fitness salonuna düzenli olarak gitmelisiniz ve kaslarınızı ve kondisyonunuzu en üst seviyede tutmalısınız.

9) Fair Play(dostça oynamak) dostça oynamak,faul ettiğiniz kişiyi yerden kaldırmak, özür dilemek önemlidir. Eğer forvet oyuncusuysanız aşırı fairplay ruhlu olmalısınız,çünkü bu durum defans oyuncularının size yapacağı faulun şiddetini az miktarda olsa değiştirir. Mesela çok artist bir forvetsiniz ve çokta faullü oynuyorsunuz defans oyuncuları tam anlamıyla gıcık kapmış, bir kaşık suda sizi boğacak düzeye gelmişler, siz bu şartlarda ne gol atarsınız ne sağlıklı bir futbol oynayabilirsiniz,o yüzden defans oyuncularını çıldırtmamak,sakatlanmamak ve sağlıklı bir futbol için fairplay ruhlu olun.

10)Hoşgörülü olmak, kibirli olmamak. Gerçekten önemli bir faktördür hoşgörülü olun,yedek kaldınız diye hemen üzülmeyin, bardağın boş tarafından bakmak yerine dolu tarafına bakmayı tercih edin. Mutlaka oyuna girme ümidiyle yaşayın, zaten hocanız mutlaka size şans tanıyacaktır.

11) Antremanlar; antremanları bir eğlence programı gözüyle bakın, tetik olun atılgan olun, koşarken en önde olun. Antremanlarda yoruldum yapamıyorum asla demeyin ve mutlaka yapın. Odaklanın, eğer antremanda hocanıza gidip hocam ben yoruldum biraz dinlenebilirmiyim derseniz sizin o takımda pek bir geleceğiniz yok demektir.

En önemli husus ta hemen bir alt yapı kulübüne katılın

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.