Cep Telefonu Tablet Notebook Batarya Kalibrasyon İşlemi Nasıl Yapılır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Cep Telefonu Tablet Notebook Batarya Kalibrasyon İşlemi Nasıl Yapılır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Cep Telefonu Tablet Notebook Batarya Pil Kalibrasyon İşlemi Nasıl Yapılır

En çok dert yandığımız konudur bataryanın çabuk bitmesi peki pilin daha uzun ömürlü olması ve daha uzun süre dayanabilmesi için ne yapmamız gerekir?

Batarya kalibrasyonu duydunuz mu?

Nedir bu batarya kalibrasyon işlemi batarya nasıl kalibre edilir bununla ilgili tüm bilgileri sizler için aşağıda ki yazımız da tüm detayları ile anlattık.

Aşağıda yazmış olduğumuz işlemleri yaptığınız da cep telefonu tablet ve disüstü bilgisayarınızın bataryası daha uzun süre gidecektir.

Pil kalibrasyonu nasıl yapılır

Cihaz kendini kapatana kadar bataryayı bitirin.

Kapalı cihazı tekrar açın ve kapanmasını bekleyin. Enerjinin tamamen tükendiğinden emin olalım.
Telefon kapalı haldeyken cihazı şarja takın. Ekranda %100 dolduğunu gösterene kadar, bazıları LED rengi ile belli eder, telefonu şarj edin.
Telefonu şarjdan alın.
Telefonu açın. Telefonu açtığınızda muhtemelen %100 dolu göstermeyecek, telefon açık durumdayken tekrar şarja takın ve %100 şarj olana kadar bekleyin, telefonu kullanmayın. Mümkünse uçak moduna alın. Telefonu tekrar kullanmak için uçak modunu kapatmanız gerekecek.
Telefon dolduktan sonra şarjdan çıkartın ve kapatıp açın, batarya %100 dolu göstermesi gerekiyor. Eğer göstermiyorsa tekrar şarja takın.
Telefon kapanıp açıldığında %100 dolu gösterene kadar bataryayı şarj etmeye ve açıp kapatmaya devam edin. Kapatıp açarken şarja takılı olmadığına dikkat edin.
Şimdi telefonunuzu şarjdan alın ve kapanana kadar kullanın.
Telefon kapandıktan sonra %100 olana kadar tekrar şarj edin. Bu şekilde Android cihazın batarya göstergesini kalibre etmiş olacağız.

Lütfen bu işlemi sık sık yapmamanız gerektiğini aklınızda bulundurun. Bataryayı %100 boşaltmanın bataryaya zarar verdiğini unutmayın. Bu işlemi 3 ayda bir yapmanız yeterli olacaktır, daha önce de belirttiğimiz gibi bu işlemi sağlıklı bataryalar üzerinde denemeyiniz.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.