ÇÖZÜLDÜ Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü Nedir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

ÇÖZÜLDÜ Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü Nedir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ÇÖZÜLDÜ Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü Nedir

Cep telefonu kullanıcılarının bir çoğu agda kayıtlı degil hatası ile karşılaşmışlardır ağda kayıtlı değil hatasının çözümü nasıl yapılır agda kayıtlı degil sorunu nasıl giderilir bunun hakkında bilgilendirme yapmak için bu yazımızı hazırladık sizin de başınıza ağda kayıtlı değil sorunu geldiyse aşağıda ki yazımız da yazanları uyguladıgınızda sorununuz giderilmiş olacaktır.

Sorun: Hata genellikle yeni yazılım güncellemesi yapıldığı zaman yada yeni bir Rom yüklendikten sonra karşılaşmakta olduğumuz sorunlardan bir tanesidir ve çok can sıkıcıdır.

Aşağıda bulunan yönergeleri izleyerek gereken ayarları yapın.

ayarlar > diğer ayarlar > mobil ağlar > ağ operatörleri

kısmına gelerek operatörleri tekrardan taratın ve hangi operatörü kullanıyor iseniz çıkan listeden onu seçip kaydedin.

Yaklaşık 4-5 dakika sonra bu problemin bittiğini ve sorunsuz şekilde hem arandığınızı hem de arama yapabildiğinizi göreceksiniz.

 

Ayarlar > Bağlantılar > Diğer ağlar > Mobil ağlar > Ağ operatörleri Güncelleme işlemine başlamadan önce EFS yedeğini aldı iseniz geri yükleyin.

Baseband sürümünü (v2) içeren bir Rom iken siz eski tip olan (Örn: M2 veya M4) , v1 baseband içeren bir Rom sürümüne geçmişseniz “Modem/Baseband” üzerindeki uyumsuzluk nedeniyle EFS bölümünün okunmaması sorunu ortaya çıkabilir.

EFS bölümü okunamadığı için IMEI sorgusu yapılınca ya boş yada 004999010640000 / 01 gibi sonuçlar gösterilebilir.

Bu gibi durumlarda eski Rom telefona tekrar yüklenebilir yedek yok ise uygun Rom bulunarak cihaza yüklenir.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.