Google Play de Karşılaşılan Hatalar ve Çözümleri : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Google Play de Karşılaşılan Hatalar ve Çözümleri

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Google Play de Karşılaşılan Hatalar ve Çözümleri

Bir çok android kullanıcısı Google Play hataları ile karşılaşmakta ve çözüm aramaktadır biz de sizler için googleplay de çıkan hatalar ve çözümleri hakkında yazı hazırladık aşağıda ki yazımız da karşılaştığınız hata bulunmuyor ise bizlere yorum bölümünden yazıp cevap bekleyebilirsiniz.

Uygulama İndirirken Karşımıza Çıkabilecek Hatalar:

“Google Play Store [RPC:S-5:AEC-0] Sunucudan Bilgi Alınırken Hata Oluştu”
“Google Play Store [RPC:S-6:AEC-0] Sunucudan Bilgi Alınırken Hata Oluştu”
“Bu Uygulama Google Play Hizmetleri güncellemeden çalışmaz.”
“Paket dosyası doğru bir şekilde imzalanamadı.”
“Hesap doğrulanamıyor”

Gibi hatalar aldığınızda aşağıdaki yöntemlerden birini denemeniz halinde sorun çözülecektir.
Google Play İndirme Hatası Çözümleri:

Hata Çözüm-1:

Cihazımızdan Ayarlar >> Hesaplar kısmından Varolan hesabımızı kaldıralım daha sonra telefonu kapatıp tekrar açalım. Muhtemelen telefon açılıp tekrar hesap girdiğinizde sorun düzelmiş olacaktır. (İmkanınız varsa başka bir hesap deneyin) ya da Google Play’e girdikten sonra tekrar hesabımızı yapılandıralım.

Hata Çözüm-2:

Bu yöntem daha garanti ve cihaz performansı için arada bir yapmanız da sağlıklı olacaktır. Ayarlar >> Uygulama yöneticisi kısmına gelip alt tarafta belirttiğim servis ve uygulamaları teker teker seçtikten sonra Verileri Sil/Temizle butonuna tıklayıp cihazımızı tekrar başlatalım. Sorun çözülecektir.

Google Hesap Yöneticisi
Google Hizmetleri Çerçevesi
Google Play hizmetleri
Google Play Store
Google Talk
İndirme Yöneticisi
Market Güncelleyici

Hata Çözüm-3:

Bu yöntem son çaremiz olup tüm uygulamaların ve cihaz özelliklerinin sıfırlanma yoludur. Ayarlar >> Gizlilik >> Fabrika Ayarlarına Dön dedikten sonra cihazınızın açılıp kapanacaktır, hesaplarını tekrar kurduğunuzda sorun çözülecektir. (Bu işlemi yapmadan fotoğraf müzik vb. hafıza kartına yedekleyiniz)

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.