İCloud Şifresi Unuttum Şifre Hakkında Herşey Burada : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

İCloud Şifresi Unuttum Şifre Hakkında Herşey Burada

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

İCloud Şifresi Unuttum Şifre Hakkında Herşey Burada

Apple İphone telefonlarda icloud hesabı bulunmaktadır siz de bu hesabı kullanıyor ama şifresini unuttum diyorsanız yapmanız gerekenleri ve icolud hakkında herşeyi sizler için aşağıdaki yazımızda paylaştık altta belirttigimiz kurallara harfiyen uyarsanız icloud şifresi ile ilgili herşeyi ögrenmiş olacaksınız.

iCloud, Apple aygıtlarınıza harika yöntemlerle bağlanmanızı sağlar. Hangi aygıtı kullanıyor olursanız olun; belgeler, fotoğraflar, notlar ve kişiler gibi önemli bilgilerinizin her zaman en son sürümlerine sahip olursunuz. Fotoğrafları, takvimleri, konumları ve daha pek çok bilgiyi arkadaşlarınız ve ailenizle kolayca paylaşırsınız. Hatta aygıtınızı kaybederseniz aygıtınızı bulmanıza bile yardımcı olur.

iOS aygıtınız veya Mac’iniz yok mu? Yine de, iCloud hesabınız, bir Mac veya Windows web tarayıcısı kullanarak belge ve notlar oluşturmanıza ve bunları paylaşmanıza olanak sağlar.
iPhone, iPad ve Mac’te gösterilen aynı Pages belgesi

Başlamak için iOS aygıtlarınızda, Mac’inizde, Apple Watch’unuzda, Apple TV’nizde ve Windows bilgisayarınızda iCloud’u ayarlayın veya doğrudan iCloud.com’dan iCloud’a yalnızca web tabanlı erişim elde edin. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarınızın web tarayıcısından ‘iCloud.com’u kullanabilirsiniz.

iCloud’u kullanma yollarından bazılarını burada bulabilirsiniz.
Fotoğraflar simgesi

Fotoğraflarınızı güncel tutun

iCloud Fotoğraf Arşivi tüm fotoğraf ve videolarınızı güvenli bir şekilde saklar; iCloud.com’da, iOS aygıtlarınızda, Mac’inizde, Apple TV’nizde ve hatta Windows bilgisayarlarınızda güncel tutar. Fotoğraflar uygulamasında yaptığınız tüm düzenlemeler her yerde otomatik olarak güncellenir. iCloud Fotoğraf Paylaşımı ile fotoğraf ve videoları yalnızca seçtiğiniz kişilerle kolayca paylaşabilir ve onları paylaşılan albümlerinize fotoğraf, video ve yorum eklemeye davet edebilirsiniz.
iCloud Drive simgesi

Tüm dosyalarınızı iCloud’da güvenle saklayın

iCloud’da her türlü belgeyi güvenle saklayın ve düzenleyin. macOS Sierra ile, Masaüstü ve Belgeler klasörlerinizi iCloud Drive’a ekleyebilir ve tüm belgelerinizin ‘iCloud.com’da, iOS aygıtlarınızda, Mac’inizde ve Windows bilgisayarınızda otomatik olarak güncellenmesini sağlayabilirsiniz.
Aile Paylaşımı simgesi

Ailenizle müzikleri, kitapları, uygulamaları ve daha fazlasını paylaşın

Aile paylaşımı, en fazla altı aile üyesinin iTunes Store, App Store ve iBooks Store satın alımlarını, aynı hesabı kullanmadan paylaşmasını sağlar. Aile satın alımlarını aynı kredi kartıyla ödeyin ve çocukların harcamalarını ebeveynlerin aygıtlarından onaylayın. Ayrıca fotoğraflar, aile takvimi, anımsatıcılar ve konumları paylaşın. Ayrıntılı bilgi.
iPhone’umu Bul simgesi

iOS aygıtlarınızı, Apple Watch’unuzu veya Mac’inizi bulun

Harita üzerinde size veya aile bireylerine ait aygıtların konumunu belirleyin. Bir aygıtta ses çalın, aygıtı kilitleyip takip edin ya da uzaktan silin. Ayrıntılı bilgi.
Arkadaşlarımı Bul simgesi

Arkadaşlarınızı ve aile üyelerinizi bulun

Siz, aileniz ve arkadaşlarınız konumlarınızı paylaşabilir, birbirinizi takip edebilir ve bir harita üzerinde herkesin konumunu görebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi.
Pages, Numbers ve Keynote simgeleri

Pages, Numbers ve Keynote

”iCloud.com” daki uygulamaları kullanarak Pages, Numbers ve Keynote belgelerinizi iOS aygıtlarınızda ve Mac’inizde güncel tutun. Pages, Numbers ve Keynote hakkında daha fazla bilgi alın.

İCLOUD ŞİFRESİNİ UNUTANLARA

iCloud şifrenizi sıfırlamak için (appleid.apple.com/tr) adresine gidin, sağ köşede yer alan Apple Kimliği ID kısmının alt tarafında yer alan “Parolanızı Sıfırlayın” seçeneğine tıklayın.

Sıradaki adımda Apple Kimliğiniz ile giriş yapmanız gerekecek, eğer onu da hatırlamıyorsanız, Apple Kimliğimi unuttum yazan kısma basmanız gerekiyor.

Apple Kimliğinizi yazdıktan sonra ileriye tıklayınca karşınıza 3 farklı şifre sıfırlama yöntemi gelecektir. Kendinize uygun olanını seçmeniz gerekiyor.

İlk adım güvenlik sorularını yanıtlayın kısmıdır. Kayıt olduğunuz esnada sizden girmenizi istediği güvenlik sorularının cevaplarını yazmanız gerekecek.

Güvenlik sorularını yanıtlama tercini seçtikten sonra doğum tarihinizi girip ileri diyeceksiniz, güvenlik sorularınızın cevaplarını yazacaksınız, sonrasında yeni parola girme ekranı gelecek, işlem bu kadar.

İkinci yöntem en sık kullanılan, e-posta ile şifre sıfırlama yöntemidir. Sisteme girmiş olduğunuz e-mail adresinize bir sıfırlama maili gönderir, yönergeleri izleyerek şifrenizi yenilersiniz.

Üçüncü yöntem ise iki aşamalı doğrulama yöntemidir. Bunu sadece önceden bu seçeneği işaretleyenler kullanabilir.

Burada Apple sizden kurtarma anahtarınızı ister. Güvenli bir aygıtı tercih edersiniz ve size doğrulama kodu gönderilir. Sonrasında ise parola yenile veya sıfırla seçenekleri gelir.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.