KESİN ÇÖZÜM Android Cihazda Yeterli Alan Yok Nasıl Giderilir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

KESİN ÇÖZÜM Android Cihazda Yeterli Alan Yok Nasıl Giderilir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

KESİN ÇÖZÜM Android Cihazda Yeterli Alan Yok Nasıl Giderilir

Android kullanıcılarının hemen hemen hepsinin başına 1 sefer gelmiş bir olaydır Cihazda Yeterli Alan Yok sorunu peki Cihazda Yeterli Alan Yok hatası nasıl giderilir Cihazda Yeterli Alan Yok sorunu için ne yapmak lazım siz de android sistemli telefonunuz da Cihazda Yeterli Alan Yok hatası alıyorsanız yapmanız gerekenleri sırasıyla aşagıda ki yazımız dapaylaştık.

Uygulamalarınızı taşıyın

Öncelikle en temelden başlamak gerekirse, uygulamalarınızın orjinal yükleme konumu gerçekten dolu olabilir. Yani SD kartınız boş ancak telefon hafızanız dolu diyelim. Telefonunuz uygulamalarınızı telefon hafızasına yüklüyorsa bu hatayı almanız muhtemel. Peki ne yapacağız? Bu nedenle cihazda yeterli alan yok sorunuyla karşılaştıysak öncelikle uygulamalarımızı taşıyacağız, sonra da orjinal yükleme konumunu değiştireceğiz.

Tercih edilen yükleme konumunu değiştirme

Telefonunuzdan Ayarlar bölümüne girin. Cihaz sekmesinin altında Depolama yazısını göreceksiniz, ona tıklayın. Daha sonra “Tercih edilen yükleme konumu” yazısına tıklayın ve hangi hafızanız boş ise orayı seçin.

Uygulamaları taşımak

Yine telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin. Cihaz sekmesinin altında Uygulamalar bölümü var oraya tıklayın ve oradan uygulamalarınıza tıklayarak taşıyabilirsiniz.

Google Play Store temizliği

Çözüm yollarımızdan biri de bu. Cihazda yeterli alan yok hatasının bir sebebi de bu olabiliyor bazen. Yine telefonumuzdan Ayarlar sekmesine girip Uygulamalar bölümüne tıklıyoruz. Google Play Store uygulamasına giriyoruz. Oradan verileri ve önbelleği temizliyoruz.

Genel temizlik yapın

Bu yazıdaki en önemli başlık bu arkadaşlar. Hafızanız boş gözüküyor olabilir ancak gereksiz binlerce dosya, mesaj, uzantı vb. şeyler telefonunuzda olabilir. Bunların bir çoğu çok büyük yer kaplar ve hafızanızı doldurmasa da böyle sorunlara neden olabilir.

Genel temizlik için Google Play Store’dan CCleaner adlı programı indirin ve çalıştırın. Bu programı indirirken büyük ihtimal hata almayacaksınızdır çünkü hatırladığım kadarıyla 2 mb civarı idi. Yine de hata alırsanız ufak bir uygulamanızı silin ve programı yükleyin. Sadece bu hata için değil arada telefonunuzu temizlemek için de mutlaka kullanmanız gereken bir programdır kendisi. Programın bilgisayar sürümü de mevcuttur ayrıca.

Aşagıda ki yorum bölümünden sorun hakkında paylaşmak istediginiz başka bir şey var ise yazabilirsiniz.
Alıntı:elitsel.com

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.