SORUN ÇÖZÜLDÜ Google Play 403 Hatası ve Çözümü : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

SORUN ÇÖZÜLDÜ Google Play 403 Hatası ve Çözümü

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

SORUN ÇÖZÜLDÜ Google Play 403 Hatası ve Çözümü

Android kullanıcıları Playstore de bazı hatalar ile karşılaşmaktadır siz de bu hatalardan biri olan 403 hatasını alıyorsanız yapmanız gerekenleri sizler için aşağıda ki yazımız da paylaştık yapamadıgınız birşey olursa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Google Play 403 Hatası Nedir

Google Play 403 hatası Google Play’de karşılaşma şansınızın en yüksek olduğu hatalar arasında yer alıyor ve bir uygulama indirme işleminiz esnasında bu indirmenin yasak olduğunu size belirtiyor. Özellikle aynı cihazda iki farklı Google hesabı ekliyse ve ikisinden de ayrı ayrı uygulamalar satın alındıysa karşımıza çıkabiliyor.

Google Play 403 Hatası Nasıl Çözülür

Google Play 403 hatasını çözmek için Android cihazınızdaki inmeyen uygulamayı Google Play’deki sol menüden diğer hesaba geçerek kaldırmanız gerekiyor. İkinci hesaptan alınmış bu uygulamayı kaldırdıktan sonra esas Google hesabınıza yeniden geçiş yapabilir ve uygulamayı kurabilirsiniz.

Google Play 403 Hatası Alternatif Çözümler

Google Play 403 hatası bazen proxy kullanan kullanıcılardan kaynaklanabiliyor ve sorunu çözebilmek için mobil ağlar bölümündeki VPN seçeneğinden tüm proxy ayarlarını kaldırmanız gerekli. Eğer proxy ayarlamaları için bir uygulama kullandıysanız o uygulamayla ayarları yeniden sıfırlayabilirsiniz.

Bir diğer çözüm ise Google Play Store’da yer alan Ayarlar menüsünden arama geçmişinizi temizlemek.

Eğer yukarıdaki adımların hiç biri sorununuza çare olmadıysa son çare olarak yepyeni bir Google hesabı alabilir ve Google Play’de bu yeni hesabı kullanabilirsiniz. Dilerseniz Google Play Store uygulamasını yeniden kurmayı da deneyerek yeni hesabınıza yepyeni bir Google Play ile erişebilirsiniz.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.