TAM ÇÖZÜM İÇİN TIKLA Cep Telefonu Hafıza Kartını Görmüyor : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

TAM ÇÖZÜM İÇİN TIKLA Cep Telefonu Hafıza Kartını Görmüyor

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

TAM ÇÖZÜM İÇİN TIKLA Cep Telefonu Hafıza Kartını Görmüyor

Telefonunuz taktıgınız hafıza kartını okumuyor mu cep telefonu hafıza kartını görmüyor mu bunun için yapmanız gerekenleri sırasıyla aşagıda ki yazımız da anlattık eger yapamadıgınız birşey olursa aşagıda ki yorum bölümümüzden yorumda bulunup yardım alabilirsiniz.

1.- hafıza kartımı tel görmüyor ama başka telefona takınca ve kart okuyucusunda görünüyor.

2.- hafıza kartımı hiç bir telefon görmüyor ama kart okuyucusu görüyor.

3.- hafıza kartımı hiçbir telefon ve kart okuyucusu görmüyor.

4.- hafıza kartımda telefonda herhangi bir dosyayı silemiyorum.

5.- hafıza kartımı telefonda kullanırken problem yok ama kart okuyucusuna takdığımda herhangi bi dosyayı silemiyorum veya bilgisayardan herhangi bi dosyayı karta atamıyorum, kart korumalı diyor.

6.- hafıza kartımı telefondan çıkardım bilgisayardan bi dosya attım geri telefona taktığımda çalışmadı.

7.- telefonda hafıza kartı bozuk diyor ama kart okuyucusu görüyor.

8.- telefonum hiçbir kartı görmüyor.

Bunlar benim aklıma gelen problemler.sizin başka problemleriniz olursa onları da ekleyeceğim.

-Şimdi Çözümlere Geçelim-

Çözümleri sorunlara göre sıralamadım ama bütün hepsini okumanız tecrübe kazanmanız açısından fayda sağlayacaktır.

Çözümler

1.- bazı dosyalarda yapılan değişiklikler nedeniyle telefon kartı görmeyebilir.telefonda en son uğraştığınız dosyanın(dosyaların) yedeğini bilgisayara alın kart okuyucusuyla bilgisayardan, veya başka bi telefondan son uğraşılan dosyayı(dosyaları) silin.tekrar telefona takın çalışmazsa 2. adıma geçin.

2.-bu adımda en iyi çözümlerden birini uygulayacağız. önce kart okuyucusu yardımıyla karttaki bütün dosyaların yedeğini bilgisayarda bi klasör içine alın ve ve karttaki tüm dosya ve klasörleri silin.sonra kartı telefona takın, çalışırsa 2.-1. adıma geçin çalışmazsa 2.2. adıma geçin

2.-1- yedeğini aldığımız dosyalarımız arasında thumbs.db veya outoexec vb gibi yabancı dosyalar var. yedeğini aldığımız klasör içinde bu dosyaları tek tek bulun ve silin(çoğu zaman gizli olarak ayarlanırlar. bu yüzden bu dosyaları aramadan önce penceredeki görünüm sekmesinden klasör seçeneklerini tıklayın.açılan küçük pencerede tekrar görünümü tıklayın biraz aşağıda gizli dosyaları göster yazan yerin yanındaki kutucuğa tıklayın ve yanında tik işaretinin olduğuna emin olun.)şimdi yedeğini aldığımız dosyaları tekrar telefona atabilirz(ama unutmayın kartı kart okuyucusuna taktığımızda içinde birkaç dosya oluşur bunları silin).

2.-2-bu adımda karta format atacağız. önce karttaki dosyaların yedeğini alın 2.-1. adımı uygulayın sonra bilgisayarım penceresini açın ve kart okuyucusunun sürücüsünü bulun(çoğu zaman adı “K:” diye geçer.) sürücüye sağ tıklayın ve biçimlendir deyin.burda dikkat edilmesi gereken husus biçimlendirme yapmadan önce açılan küçük pencerede dosya simgesi adı altında FAT32 yazar bunu değiştip FAT yapın ve hızlı biçimlendir ifadesinin yanındaki tik’i işaretlemeyin! ve biçimlendirmeye tıklayın. sonra da kartı telefonda tekrar biçimlendirin! ve yedeğini aldığınız dosyaları karta atın.

3.- bazen kart okuyucuları aşırı ısınma nedeniyle kartı da çook ısıtır. bu da karttaki kimi mikro bağlantıların iletkenliğini etkiler ve kart telefonda çalışmaz.bu durumda kartı derhal kart okuyucusundan çıkarın kuru bir yerde iyice soğumasını bekleyin ve telefona takın.çalıştığını göreceksiniz.

4.- eski tip kartlarda kartın arka tarafında bir tırnak bulunur. bu tırnak kartlarda yanlışlıkla dosya silinmesini engellemek amacıyla kapalı tutulur. ama siz bu tırnağı kapalı tutarsanız bilgisayarda karta bi dosya atmaya çalıştığınızda veya silmeye çalıştığınızda kart korumalı ifadesiyle karşılaşırsınız. kartın tırnağını açın ve öyle deneyin.bazen de kart, okuyucuya tam temas etmez yani yerine tam takılmamış olur bu durumda kartı okuyucuya tekrar takın.bazen de okuyucu içerisinde ısınmadan dolayı bi kısım genişleme yapar ve kartı okuyucuya ne kadar takıp çıkarsanızda kart korumalı der bu durumda eğer biraz bilginiz de varsa okuyucuyu açın ve temaz etmeyen çıkıntıyı biraz eğin ki kartı taktığınızda kart o çıkıntıyı ittirebilsin.ama bilginiz yoksa sakın denemeyin bile! en iyisi başka bi kart okuyucusu almak olur. KARTINIZI ASLA ÇOOK UZUN SÜRE KART OKUYUCUSUNDA TAKILI BIRAKMAYIN!

5.-bu çözüm ise benden başkası tarafından bilinmemekteydi.bazen karta bilgisayardan ve telefondan ne kadar format atsanız bile kendi telefonunuzda çalışmaz(bozuk der veya hiç görmez) ama başka bir telefona çalışır. bu durumda önce kart okuyucusundan karta format atın(FAT) sonra kartı, kartı okuyan bir tele takın ve en az 3 kere format atın ve kendi telefonunuza takın ve deneyin. çalışmazsa 5.deki işlemleri tekrar yapın ve en sonunda kendi telefonunuza takıp format atın çalıştığını göreceksiniz.

6.-bazen de hafıza kartına şifre koyarlar ve unuturlar ben bu duruma çözüm olarak hafıza kartına asla şifre koymamanızı öneririm.şifre koymak kart adını değiştirmek kartın daha çabuk bozulmasına yol açar. bu durumda

6630 veya 6680
baş – %100 Hafıza kartı kodu kırmak..
1.Kilitli Hafıza kartını 6630 tak
Ve kartı biçimlendir
Hepsi bu kadar şu anda
Küçük hafıza kartlarını
Çözebilirsiniz fakat bir
6630’un içini açık kapak sivicini
Kilitli tutarsanız büyük hafıza
Kartlarınıda çözebilirsiniz

2.Telefonu açıp pin kodunu giriyorsunuz
Telefon açıldıktan sonra şifreli kartı takıp kapagı kapatıyorsunuz
Kapağı kapatmadığınız taktirde kartı tanımaz zaten
Kapagı kapatır kapatmaz şifre isticek iptal dedikten
Sona hafıza kartı bölümüne girip hafıza kartını biçimlendir
Diyorsunuz ve biçimlendirme başlıyor işlem
Bittikten sonra karttaki şifre kalkıyor..

6600

İlk önce c:\system klasörünün içinde mmcstore diye bi dosya bulunuyo.bunu herhangi bi dosya yöneticisiyle pc ye yollayın ve pc de not defteri ile açın.oradaki bütün bilgileri silin ve sadece 0630785 1.1 yazın.eğer telefonunuzda bu dosya yoksa pc de bole bi dosya yaratıp dediğim şeyi oraya yazın ve kaydedin.daha sonra telefona gönderin.bu dosyayı telefonunuzdaki herhangi bi dosya yöneticisi programı ile yine c:\system klasörüne kopyalayın.
Daha sonra her yerde gezen MMCPWD programını telefonunuza kurun.orda restore diyin.daha sonra success dedikten sonra çıkın.Daha sonra extradan hafıza kartına girin ve şifre olarak nokta girin(yani 1 tuşuna 1 defa basın) ve tamam deyin.Böylece hafıza kartının kodu kırılmış olucak.

* C’ye ulaşmak için telefonunuzda dosya yöneticisi olması gerek
ÖNEMLİNOT: BUGÜN BAŞKA Bİ FORUM DA DLAŞIRKEN İLGİMİ ÇEKTİ VE SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM benim mmc de bi sorun olmadığı için denemedim umarım işinize yarar.

7.-bazen telefonunuz hiçbir kartı okumayabilir telaş etmeyin.herhangi bi kartı başka bir telefonda formatlayın ve kendi telefonunuzda deneyin.o da olmazsa telefonu kapatın ve biraz kapalı olarak bekletin, şarj ettiyseniz soğuması için !kart içindeyken! kapatın ve bekleyin.bunun haricinde kart okuyabilen digital fotograf makinası falan varsa bunlarda da format atabilirsiniz.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.