Telefon Kayıtlı Wifi Wireles Şifresini Görme Nasıl Görülür Bulunur : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Telefon Kayıtlı Wifi Wireles Şifresini Görme Nasıl Görülür Bulunur

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Telefon Kayıtlı Wifi Wireles Şifresini Görme Nasıl Görülür Bulunur

Cep telefonunda wifi şifresini girerken görebiliyoruz giriş yapıldıktan sonra şifre sansürlenerek bizlere gösterilmiyor peki wifii şifresi nasıl bulunur mobilde wifii şifre görmek için yapılması gerekenler nelerdir haydi hep beraber ögrenelim.

Android telefonunuz da WiFi şifresini öğrenmek için öncelikle root erişimi sağlanmış cihazınıza Google Play mağazasından Root Browser benzeri bir uygulama yükleyin. Uygulamayı çalıştırın ve “data” klasörüne erişin.

Sonraki aşamada “misc” dizinine gidin. Daha sonra “wifi” klasörünü görüntüleyin. “wpa_supplicant.conf” dosyasını bulun ve üzerine dokunun. Dosyayı açmak üzere karşınıza gelen pencerede iki araç listelenecektir. RB Text Editor’u tercih edin.

Burada bir dizi kod karşınıza çıkacak. Yapmanız gereken şey WiFi ağınızla ilgili bilgileri içeren satırları tespit etmek. “ssid” bölümünde kablosuz ağınızın adı, “psk” alanında ise kablosuz ağ şifreniz yer alacaktır. İşte bu kadar basit!

Yani yukarıda da yazdıgımız gibi bunları yapabilmek için telefonunuz rootlu olması gerekiyor yoksa işlemleri yapamazsınız.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.