Tüm Ayrıntılar Android Programsız VPN Kurulumu Nasıl Yapılır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Tüm Ayrıntılar Android Programsız VPN Kurulumu Nasıl Yapılır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tüm Ayrıntılar Android Programsız VPN Kurulumu Nasıl Yapılır

Bilgisayarlarda kullandıgımız VPN uzun adı ile Virtual Private Network yani Türkçesi Sanal Özel Ağ olan uygulamayı android telefonlarda nasıl kullanırız vpn androide nasıl yapılır bununla ilgili detayları aşagıda ki yazımız da ayrıntılarıyla anlattık siz de bundan sonra android telefonda VPN kullanabileceksiniz.

Programsız DNS ile uğraşmadan android vpn kullanarak erişim sağlayın.

Server #1: euro217.vpnbook.com
Server #2: euro214.vpnbook.com
Server #3: us1.vpnbook.com (US VPN – optimized for fast web surfing; no p2p downloading)
Server #4: us2.vpnbook.com (US VPN – optimized for fast web surfing; no p2p downloading)
Server #5: ca1.vpnbook.com (Canada VPN – optimized for fast web surfing; no p2p downloading)
Server #6: de233.vpnbook.com (Germany VPN – optimized for fast web surfing; no p2p downloading)
Username: vpnbook
Password: xafu6Ave

 

Android Telefonlarda Programsız VPN Kurulumu

VPN; İnternette gerçekleştirdiğiniz her harekette dijital izler bırakmadan, mahremiyetinizi koruyarak kısıtlama olmaksızın tüm internet sitelerine özgürce erişim sağlamanızı sağlayan bir alt yapıdır.

Bu hizmeti alabileceğiniz güvenli  android vpn sağlayıcılara ihtiyacınız vardır.

İnternette iz bırakmadan sörf yapmak, kişisel mahremiyeti korumak ve bilgiye kısıtlama olmaksızın sınırsız erişim sağlamak için tercih edilen VPN’ler son yıllarda internet sitelerinin çeşitli sebepler ile erişime kapatılması ile gündeme gelmişti.

VPN, Sanal Özel Ağ‘ın kısaltılmasıdır. VPN sayesinde ağlara uzaktan erişim sağlanır. VPNsanal bir ağ uzantısı oluşturduğu için ağa fiziksel olarak bağlıymış gibi görünür.

VPN istemcisi, TCP/IP (tünel protokolleri) tabanlı sanal bir bağlantı noktasına sanal bir arama gerçekleştirir.

VPN istemcisi, İnternet üzerinden bağlantı kurmak istediği kaynakla sanal bir noktadan noktaya bağlantı kurar, kaynak ya da uzaktan erişime geçmek istediği sunucu kimlik bilgilerini kontrol eder ve doğruladıktan sonra VPN istemcisiyle uzaktan erişime geçtiği sunucuyla veri akışı gerçekleşir.

Veriler, akış sırasında noktadan noktaya bağlantı gibi üst bilgi kullanılarak kapsüllenir. Üst bilgi verilerin bitiş noktasına erişimleri için paylaşılan veya ortak ağ üzerinden yönlendirme bilgileri sağlar.

Özel ağ bağlantısını taklit etmek için transfer edilen veriler şifrelenir. Bu sayede ortak ağ üzerinden başka kimse tarafından ele geçirilen veriler elde edilemez.

İki çeşit VPN bağlantısı vardır. İlki uzaktan erişim VPN, diğeri ise siteden siteye VPN’dir.

Uzaktan erişim VPN bağlantıları, evinde çalışan ya da seyahat esnasında ofisinde olamayan kullanıcıların İnternet üzerinden özel ağ üzerindeki sunucuya erişme imkânı sağlar.

Siteden siteye VPN bağlantıları farklı ofisler arasında veya farklı kuruluşlar arasında ortak bir ağ üzerinden güvenli bir şekilde iletişimi sağlamaz. VPN bağlantısı WAN (Wide Area Network) bağlantısı gibi çalışır. WAN bağlantısı şehirler, ülkeler gibi uzun mesafeler arasında iletişimi sağlayan ağ çeşididir. Ağlar, İnternet üzerinden verileri bir yönlendirici ile başka bir yönlendiriciye iletir. Yönlendicilere göre VPN bağlantısı, veri bağlantısı olarak işlev görmektedir.

Görüldügü üzere yukarıda bulunan yazımız da android telefon ile vpn kurulumunu detayları ile anlattık siz de bundan sonra androidde vpn kullanabileceksiniz hayırlı olsun.

Alıntıdır:eminbuyuk.com

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.