Tüm Ayrıntılar WhatsApp Gif Gönderme Paylaşma Nasıl Yapılır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Tüm Ayrıntılar WhatsApp Gif Gönderme Paylaşma Nasıl Yapılır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tüm Ayrıntılar WhatsApp Gif Gönderme Paylaşma Nasıl Yapılır

Whatsapp çağımızın vazgeçilmez bir iletişim aracı olmuş durumda şimdi de whatsapp gif paylaşımı olanagı sagalamaya başladı whatsapp gif nasıl gönderilir biliyormusunuz? bilmiyorsanız nasıl göndereceginizi içeren yazımız aşağıdadır.

konuşma yaptığınız alanın üzerindeki “ataç” simgesini tıklayarak oradan galerinizi seçiyorsunuz. Galeri sekmesi açıldığınızda karşınıza Fotoğraflar, Videolar ve Gif’ler seçenekleri geliyor. Eğer galerinizde daha önceden telefonunda GIF dosyaları varsa bunlar sıralanıyor. GIF’ler klasörünü tıklayarak açıp, aşağıdaki gibi istediğiniz bir GIF dosyasını karşı tarafa kolaylıkla aktarabiliyorsunuz.

whatsapp gif gönder

 

iPhone/Android telefonunuzdaki bir videoyu gif yapma noktasında artık ek bir programa ihtiyacınız yok. Videoyu gif’e çevirmek için tek yapmanız gereken sohbet ekranında + simgesine ardından Fotoğraf ve Video Galerisi’ne dokunmak ve gif olarak göndermek istediğiniz videoyu seçmek. Bu noktada üstteki sarı çubuktan gif başlangıç ve bitişini ayarlamaya başladığınızda sağ üstte mavi GIF simgesi çıkıyor. Dilerseniz başlık ekleyip paylaşıyorsunuz. Videodan gif yapıp göndermek bu kadar basit.

GIF Arama:

iPhone/Android telefonunuzda gif yok ancak sohbet esnasında gif paylaşma ihtiyacı hissettiniz. WhatsApp’tan çıkıp sohbete uygun gif bulmakla uğraşmak yerine yine sohbet ekranında + simgesine ardından Fotoğraf ve Video Galerisi’ne dokunuyorsunuz. Bu sefer sol altta GIF arama çubuğuna dokunarak gif arama ekranına gidiyorsunuz. Arama ile tam da aradığınız gif’e ulaştıktan sonra paylaşmak için gif’in üzerine dokunuyorsunuz. Gönderdiğiniz gif’in üzerine dokunup basılı tuttuğunuzda çıkan seçeneklerden yıldızı seçerseniz o gif’i favorilerinize eklemiş oluyorsunuz. İleride tekrar paylaşmak istediğinizde gif arama ekranında yıldızlı sekmesinden ulaşma şansınız oluyor.

Live Photo GIF Yapma:

iPhone 6s ve üzeri bir modele sahipseniz çektiğiniz Live Photo’ları gif formatında gönderme şansına sahipsiniz. Live Photo’ları gif’e çevirmek için onlarca uygulama var ancak hiçbirini indirip yüklemenize gerek yok. WhatsApp üzerinden bir Live Photo’yu gif olarak göndermek için tek yapmanız gereken + simgesine ardından Fotoğraf ve Video Galerisi’ni seçip film rulonuzdan Live Photo’yu bulmak. Bu noktada 3D Touch özelliğinden faydalanarak çıkan menüden “GIF olarak seç”e dokunuyorsunuz.

GIF Klavye:

WhatsApp ile gif paylaşmanın bir diğer yolu da GIF klavye uygulamalarından birini kullanmak. Sohbet esnasında gif klavyeye geçerek hızlıca gif paylaşabileceğiniz birçok ücretsiz üçüncü parti klavye var. Giphy Keys, PopKey, Gboard, GIF Keyboard tavsiye edeceklerim arasında.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.